Forum

SCOM Logical Disk F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCOM Logical Disk Free Space

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCOM üzerine sunucumuzun birinden Logical Disk Free Space \\?\Volume{a85a631d-07a8-11e2-a972 gibi bir hata alıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Diskim üzerinden neden böyle hata alıyorum.Diskimde sorun mu var nasıl emin olabilirim.

Gönderildi : 19/05/2013 20:32

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCOM üzerine sunucumuzun birinden Logical Disk Free Space \\?\Volume{a85a631d-07a8-11e2-a972 gibi bir hata alıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Diskim üzerinden neden böyle hata alıyorum.Diskimde sorun mu var nasıl emin olabilirim.

Logical Disk olarak gösterilen alan System Reserved alanını gösteriyormuş. System Reserved alanının 28 MB olması normal bir durum mudur? Sunucuyu tekrardan kurmaktan öte nasıl bir yol izleyebilirim.

Gönderildi : 26/05/2013 19:37

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

Bu uyariyi disable edebilirsiniz 

Gönderildi : 28/05/2013 15:40

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam

Hocam bu uyarıyı nasıl disable hale getirebilirim konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Gönderildi : 08/06/2013 01:40

(@SemihSENTURK)
Gönderiler: 88
Estimable Member

Selam

Hocam bu uyarıyı nasıl disable hale getirebilirim konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

merhaba

monitoring kısmında gözüken bu uyarıya sağ tıklayarak override seçeneği ile disable edebilirsiniz

Gönderildi : 08/06/2013 03:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Error vern hataya sağ tuş tıklayıp, override kısmından disable the.. seçnği ile kapatabilirsin. 

Ayrıca system reserved alanı boot dosyalarının yani önyükleme alanının olduğu kısım, sistemde sunucuda sadece scom varsa yeniden kurmana gerek yok bence. Yok birden fazla rol var ise tekrar yapılandırmak daha mantıklı olur.

Gönderildi : 06/07/2013 00:19

Paylaş: