Forum

Scom 2012 VMM node ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Scom 2012 VMM node monitor hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
274 Görüntüleme
(@SemihSENTURK)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

hyper makinaları vmm 2012 ile yönetiyorum.

http://www.toolzz.com/?p=328

linkteki gibi hostları scom 2012 sp1 de dashboard ile monitör etmek istiyorum

vmm 2012 mp import ediyorum.Fakat resimdeki host vmm bir türlü gelmedi ,makinaları yeniden başlattım

vmm makinasındaki agent ı silip tekrar kurdum.Healty yeşil durumda fakat sorunu çözemedim

yardımlarınızı rica ediyorum

Gönderildi : 29/04/2013 17:24

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

monitoring kisminda - discovered inventory kismini secib, sag task pane uzerinde change target bolumunu secin, arama kutucuguna vmm management pack ile ilgili bir kac harf yazin, "vmm" gibi.

Gelen sonucu secin ve bu management pack ile ilgili neler discover edilmis bir bakin. Eger objeler not monitored ise acele ediyorsunuz, hicbirsey gelmiyorsa bisorun var

Ayrica vmm management pack icin runas account tanimlamasi  gerekebilir, management pack guide icerisinde security bolumunun icini inceleyin

Gönderildi : 29/04/2013 22:54

(@SemihSENTURK)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

monitoring kisminda - discovered inventory kismini secib, sag task pane uzerinde change target bolumunu secin, arama kutucuguna vmm management pack ile ilgili bir kac harf yazin, "vmm" gibi.

Gelen sonucu secin ve bu management pack ile ilgili neler discover edilmis bir bakin. Eger objeler not monitored ise acele ediyorsunuz, hicbirsey gelmiyorsa bisorun var

Ayrica vmm management pack icin runas account tanimlamasi  gerekebilir, management pack guide icerisinde security bolumunun icini inceleyin

cevap için teşekkürler

discovery kısmında vmm ile ilgili target ları seçtim fakat hiçbir sonuç çıkmadı

managment packler yüklü ,agent healty durumda

nasıl çözebilirim

Teşekkürler

Gönderildi : 08/05/2013 18:01

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

vmm management pack guide'İ internetten indirerek inceleyin, yuksek ihtimal runas accounts kisminda vmm tarafinda yetkili bir kullanici olusturmaniz gerekebilir, ezbere konusmamak icinm yonlendiriyorum 

Gönderildi : 28/05/2013 15:36

Paylaş: