Forum

SCCM 2007 Windows D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2007 Windows Deploy.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@ozgur_sahin)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar.

SCCM 2007 kullaniyorum

Kendi olsuturdugum "Reinstall Win 7" diye bir grubum(Kolleksion) var

bu gruba  Win 7 icin hazilamis oldugum TASK imi Advetise ettim (ayrica bu task i All unknown Computers Kolleksiyonuna e de Advertiseyaptim)

Windows u SCCM uzerinden yuklenmis (sccm client yuklu) bir PC ye yeni den windows yuklemeye calistigimda (F12 ile)

PXE hatasi aliyorum

ama bu PC yi All Unknown Computers Kolleksiyonuna ekledigimde hata almadan yukleme islemine basliyor

ancak bu PC yi  "Reinstall Win 7" kolleksiyonuna ekledigimde gene PXE hatasi veriyor,  yarim saat beklemeden sonra hata ortadan kalkiyor ve yukleme islemine basliyor

oysaki  All Unknown Computers Kolleksiyonuna ekledigimde direk hatasiz yukleme islemi basliyor yani beklemek filan gerekmiyor

bu kolleksiyonlar arasinda bir fark bulamiyorum

bana verebileceginiz bir bilgi var mi?

Tesekkurler.... 

Gönderildi : 31/01/2013 18:22

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

Merhabalar açıkcası bir çok sebebi olabileceği gibi söylediklerinden aklıma ilk gelen sanki DP kopyalama işleminin bitmesini beklemeden çalıştırıyor olmandan kaynaklı gibi geliyor.

Gönderildi : 31/01/2013 18:59

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

1 - pxe deploy sirasinda kesinlikle işletim sistemi yuklu olan pclerin bulundugu collection'a deploy yapmayin, bu makineler calisir vaziyetteyken formatlanir ve isletim sistemi kurulur

2 - unknown computers icin hata almiyor, collection bazinda hata aliyorsaniz pc tanimlarken mac adresini yanlis girmissiniz demektir

Gönderildi : 04/02/2013 13:46

Paylaş: