Forum

SCCM 2012 DP yapıla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2012 DP yapılandırma hakkında

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
300 Görüntüleme
(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, SCCM 2012 ile merkez bölgeden 5 tane ofise os deploy etmek istiyorum. her bir ofiste yaklaşık 30 kadar pc var. daha önceden ofis sunucuları üzerinde mdt kurup yapılandırmıştım windows 7, ve 8 dağıtımı yaptım. (windows xp de problem çıkardı), şimdi bunu sccm ile birleştirerek şubelere os deploy etmek. umuyorum windows xp yi de sccm ile başarıyla deploy edebilirim. burada gitmem gereken yol nedir. yapım şu şekilde

merkez bölge

dc server 2008

sccm 2012 - windows 2012 nin üzerinde

şubelerde windows server 2008 standart var. r2 yok yani.

araştırmalarım sonucu windows 7 üzerinde distribution point yapılandırarak bu işlemi yapabileceğimi öğrendim fakat çok mantıklı gelmiyor. server üzerinde mdt den dağıtım yapabilmem gerek. konu hakkında deneyimli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.

Gönderildi : 30/01/2013 19:52

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

Merhabalar ,

Öncelikle şubelerinde anladığım kadarı ile hepsinde Windows Server 2008 sunucun mevcut. Bu durumda şubelerinde bulunan sunucularını DP olarak yapılandırmalısın.

MDT kısmına gelince Merkez site da bulunan SCCM 2012 uygulaması ile MDT entegrasyonunu gerçekleştirmen yeterli. Sonuçta task squence altında gerekli konfigürasyonu gerçekleştiriyorsun. Bu noktadan sonra yapman gereken şubelerinde bulunan ve DP olarak yapılandırdığın sunuculara oluşturmuş olduğun paketleri göndermen yeterlidir.

diğer taraftan bu dağıtımı nasıl yapmak istediğin ile alakalı olarak Network üzerinden dağıtım gerçekleştirmek istiyorsan DHCP konfigürasyonunu  ve oluşturmuş olduğun DP ler üzerinde PXE boot seçeneğini enable etmen gerekli.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/01/2013 13:39

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

site lar üzerinde DP yüklemeye çalıştığımda hata veriyor.. SCCM yi kaldırdım, şimdi tekrardan kuruyorum. duruma gore size bilgi vereceğim. yanıtınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/02/2013 01:05

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

sccm yi yeniden kurduğumda problem düzeldi. şuan dp i sitelara deploy ediyorum.. 🙂 teşekkürler

Gönderildi : 01/02/2013 14:48

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

🙂 Problemin çözülmesine sevindim ayrıca geri bildirimin içinde teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/02/2013 17:28

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

Site a DP yi kurduk ama bi sıkıntı var 🙂 MDT yi entegre edemiyorum eklenti kısmı gelmiyor. bu adımı başarılı olarak geçiyor fakat eklentiyi yükleyemediği için sccm üzerinde mdt task i gözükmüyor. 🙁

Gönderildi : 06/02/2013 15:26

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

problemi çözdüm. sccm üzerindeki mdt üzerinde bu config manager ı çalıştırdığınızda ekleyebiliyorsunuz.

Gönderildi : 06/02/2013 18:17

Paylaş: