Forum

dpm ile vhd recover...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dpm ile vhd recovery hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hyper V üzerinde sanal çalışan DPM 2010 yazılımının, aynı Hyper V nodu üzerinde sanal çalışan başka bir sunucuyu vhd olarak yedek alabilir mi ?

teşekkürler 

Gönderildi : 15/03/2012 13:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Evet alabilirsiniz test ortamımda dpm yazılımını sanala kurmuştum ve sanal üzerinden aynı hosttaki farklı makinaları yedekleme işlemini yapmıştım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2012 15:37

(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

vhd bazında recovery yapmaya çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı almamın nedeni ilgili sanal makinanın çalışır durumda olmasından mı kaynaklanmaktadır.

DPM cannot browse the contents of the virtual machine on the protected computer smdpm.sanmar.entp. Item level recovery is not supported in the following scenarios.
1. The VHD contains a dynamic disk inside the guest OS.
2. The VHD has no volume.
3. HyperV role is not installed on DPM server.

Please perform a full restore of the virtual machine.

ID: 958
Details: Internal error code: 0x80990A9E

Gönderildi : 15/03/2012 16:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Açık bir durumda olan makinanın vhdsine hiç bir şekilde silme üzerine yazma gibi işlemler yapılamaz. Vhd bazlı dışında direk hyper-v yedeği almanızda yarar var neticede hostunuza v.s. birşey olsa farklı hosta bile dönebilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2012 16:45

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

vhd bazında recovery yapmaya çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı almamın nedeni ilgili sanal makinanın çalışır durumda olmasından mı kaynaklanmaktadır.

DPM cannot browse the contents of the virtual machine on the protected computer smdpm.sanmar.entp. Item level recovery is not supported in the following scenarios.
1. The VHD contains a dynamic disk inside the guest OS.
2. The VHD has no volume.
3. HyperV role is not installed on DPM server.

Please perform a full restore of the virtual machine.

ID: 958
Details: Internal error code: 0x80990A9E

Sanal DPM 2010 bazi kisitlamari vardir, bunlardan biride  Item level recovery olayini deskteklemiyor olmasi. Bu yuzden aldiginiz  vhd  yedegini browse edemezsiniz. Fakat DPM 2012 nin getirdigi en buyuk yeniliklerden biri sanalda calisan DPM 2012 nin item level recovery ozelligini desktekliyor olmasi.

Gönderildi : 21/03/2012 06:48

Paylaş: