Anasayfa » Forum

Sccm 2007 kurulumu ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm 2007 kurulumu hakkında  

  RSS
Tolga UYGUR
(@TolgaUYGUR)
Üye

Merhabalar,


SCCM 2007 kurulumumu site üzerindeki videolar ve paylaşılan konular yardımıyla tamamladım. Sormak istediğim birkaç konu hakkında yardımınızı rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim.  1. WSUS server'ım daha önceden kullandığım farklı bir makinede SCCM 2007 kurulu olan makinede olması zorluluğu var mıdır ?

  2. Heartbeat discover modu networkü çok yoracağından AD discovery modunda bilgisayarları tarattım haliyle AD üzerindeki Computer kısmında bulunan ve şu anda kullanılmayan birçok computer ismi geldi. Şimdi All system üzerindeki tüm Computer'leri manuel silip Heartbeat 'i aktif hale getirmek mi yoksa önereceğiniz başka bir çözüm var mı ?

  3. Network'teki tüm client'larda kurulu olan bir programı Uninstall ettirip - yeni versiyonunu nasıl kurdurabilirim ? Forumda araştırdım fakat tam olarak bir çözüm bulamadım.

  4. SCCM üzerinden herhangi bir kullanıcı bilgisayarına isteğimiz dışında bir program yüklediğinde bunu raporlama şansım var mı ?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar tekrar teşekkürler .


İyi akşamlar,

Alıntı
Gönderildi : 29/01/2012 20:28
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

Merhaba, 

 

Hayir, ama sadece konsolu kurulu olmali

Aktif olmayan bilgisayarlar icin bir query yazarak ayri bir collection olusturabilirsiniz

program dagitirken yukleme pakedi sectikten sonra next seceneklerinde run program first seceneginde once bir uninstall script calistirarak

evet, raporlarda tum pcler icin add remove components envanteri ile 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2012 17:41
Tolga UYGUR
(@TolgaUYGUR)
Üye

Serkan bey,


Çok teşekkürler. Uygulayıp bilgi vereceğim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2012 17:49
Paylaş: