Forum

sccm ve db login lo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sccm ve db login log arasında cross-cehck

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

elimizde bir db var ve bu db üzerindeki login log ile SCCM’deki client’ları cross-check yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Gönderildi : 16/11/2011 13:26

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Daha ayrintili yazarmisiniz ?  

Gönderildi : 16/11/2011 22:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Hocam

Kullandığımız bir uygulama var ve kullanıcıların uygulamayı kullanmaları için logon olmaları gerekiyor. Logon işlemi makine adına göre gerçekleşiyor. Ancak ad üzerinde 5000 computer hesabı var ve sccm üzerinde de 3500 client var. Uygulamayı kullanan clientların listesini database login loglarından çekiyorum ve bu hesapları ad üzerindekiler ile eşleştirip uygulamayı kullanan computer hesaplarını tespit etmek ve bu computerların üzerinde sccm agent olup olmadığını öğrenmek istiyorum. 

Gönderildi : 16/11/2011 23:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yardımcı olaabilecek birisi  yok mu arkadaşlar

Gönderildi : 17/11/2011 19:25

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Sizin amaciniz ad uzerinde olan ve sccm client yuklu olmayan 1500 makineyi bulmak olmasin ?

Gönderildi : 18/11/2011 20:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayır Serkan Hocam. Amacı agent kurulu omayan makinaları tespit etmek değil. Zaten agent kurulu olmayan makinaları bir colletionda topadım.Yalnızca uygulama daha önce sccm ile dağıtılmıs olduğu için sccm agent yüklü olmayan makinelerde de çalışıyor. Bu yüzden db login logları ile cross check yaparak uygulamayı kullanan bilgisayar hesaplarını tespit etmek istiyorum.

Gönderildi : 19/11/2011 17:15

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Siz zor yolu deniyorsunuz, o yuzden amacinizi sorguluyorum, daha once sccm ile dagitilmis ise, sccm agent kaldirilmis olsa bile raporlardan bu bilgisayarlari bulabilirsiniz. Program registered add /remove programs gibi raporlari kullanabilirsiniz

Gönderildi : 23/11/2011 20:24

Paylaş: