Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dpm kullanımı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

bunyemizde 2 vm 4.1 veguestler var birde file server dpm bizim yapımızda kullanılabilirmi. yani vmware 4.1 deki guestlerin yedeği yada kullanıcı dosya yedekleri için. dpm kullanan firmalarda ne var neleri yedekliyorlar

saygılar

Gönderildi : 11/09/2011 20:46

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

DPM ile wmware üzerinde bulunan guest Os' lerin yedeklemesi için Microsoft tarafında bir tecrübe bulunmamaktadır. DPM Microsoft sunucu ve uygylamalarını yedeklemek için dizayn edilmiştir.

Guest OS' lere fiziksek sunucu gibi davranıp, agentları guest seviyesinde yüklerseniz ihtiyaçlarınız karşılanacaktır.

Vmware içinse,Tecrübe etmemiş olduğum bir makaley linkini sizlerle paylaşıyorum.

http://scug.be/blogs/scdpm/archive/2010/04/08/backup-vmware-virtual-machines.aspx

Gönderildi : 12/09/2011 11:36

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

peki hocam her dpm kullanan şirket hyper-v mi kullanıyor . vmware kullanıp agent yukleyip yedek alan buyuk firmalar varmı?

aslında sunu da öğrenmek istiyorum tabiki sacma bir soru olurmu diye düşünmedim değil. ben dpm kullanıyorum diyen bir şirkette ne var ne için kullanılıyor kestirebilinirmi?

saygılar

Gönderildi : 12/09/2011 12:31

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

DPM' in HyperV ile bire-bir bağlantısı bulunmamaktadır. Dolaylı yoldan çakışılıyor.

Eğer sen Guest Seviyesinde yedek almak istiyorsan, yani sanal sunucularına bir fiziksel sunucuymuş gibi davranıp yedeklemek istiyorsan, bu sunucuların ister Hyperv üzerinde barınsın, ister Vmware istrersen XenServer hiç bir şekilde önemli değildir. Her bir sanal sunucuna ayrı ayrı Agent yükleyip uygulama ve volume seviyesinde yedeklemesini gerçekleştirebilirsin.

Host backup tarafında sadece HyperV nin yedeğini alır.

Gönderildi : 12/09/2011 14:38

(@ozgurkolukisa)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Merhaba,

Anladığım kadarıyla image backup almak istiyorsunuz ve içindeki dosyaları istediğiniz gibi çıkarmak istiyorsunuz. Bu işi yapan tonla uygulama nevcut. Başta veeam olmak üzere Symantec, CA ArcServe tavsiye edebilirim.

kolay gelsin

Gönderildi : 17/10/2011 20:19

Paylaş: