Forum

SCCM hakkında bir s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM hakkında bir soru

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam system center configuration manager kurulumu yaptım önce normali kurdum sonra üzerlerine sp leri kurdum sonra r2 sini kurdum bu kurulumları üst üste yaptım. makaleleri okudum her ayarı yaptım fakat bir türlü discover yaptıramadım bir türlü makinaları ekleyemedim acaba wsus tanmı kaynaklanıyor şöyle kurulum yaparken wsus algılayamadım dedi ama benim ortamda wsus olduğu için birdaha üzerine wsus kurmamıştım bu sccm wsus serverim olmadığını zannederekmi çalşmıyor.. bu konuda bilgi verirmisiniz...

Gönderildi : 16/02/2011 16:45

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

SCCM Agent dağıtımı için Wsus zorunlu değildir. Agent installation Seçeneklerini incelemenizi öneriyorum.

SCCM sunucusu üzerine right click tools aracını yükleyip Agent yükleme sırasında yaşamış olduğunuz problemleri görmenizi önermekteyim.

Gönderildi : 17/02/2011 02:24

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

http://myitforum.com/cs2/blogs/rhouchins/archive/2008/04/09/sccm-right-click-tools.aspx

ilgiliaracı yukarıdaki adresten indirebilirsiniz.

Client Yükleme İşlemleri Sırasında oluşan loglar Client yüklenen bilgisayar üzerinde c:\windows\ccmsetup\ccmsetup.log dosyası içinde tutulmaktadır.

Burada bulunan LOG' ları Araç içinde yer alan smstrace aracı ile açıp logları inceleyebilir ve hatanın nereden kaynaklandığını görebilirsiniz.

Örnek Ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.

[img] [/img]

Gönderildi : 17/02/2011 02:32

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam ,

computer managementte all system tıklıyorum bir tek kendini görüyor başka bir client veya sunucu görmüyor anlamadım gitti sitede veya herhangibi makalenin tekrar tekrar okudum technette tekrar tekrar okudum ama bir türlü çalışmadı clientler gözükmüyor bırakın kurmayı göremiyorumki clientleri kurayım her ayar yaptım tık yok...

Gönderildi : 18/02/2011 04:10

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Kullanmış olduğunuz Discovery yöntemleri nelerdir? discovery Yöntemlerini değiştirip denediniz mi?

Gönderildi : 18/02/2011 04:32

Paylaş: