2 farkli domain ve ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 2 farkli domain ve SCCM  

  RSS
Erkan GULMEZ
(@erkangulmez)
Üye

Merhaba,

 

Ayni subnette calisan 2 farkli domainim var, a.local ve b.local olmak uzere. SCCM serverim a.local domaininde calisiyor ve network discovery'yi enable ederek bu networkteki tum makinlere ulasabiliyorum, agent kuruyorum, sccm uzerindeki wsus ile updateleri basabiliyorum sorun yok ama b.local domanindeki makinelere ulasamiyorum. b.local domainindeki pclerden birisine sccm agenti manual olarak kurdum, bu makineyi sccme manual olarak ekledim ama yine de bu makineye sccm uzerinden ulasamiyorum cunku sanki agent kurulu degilmis gibi davraniyor.

SCCM uzerinden makine ismiyle pingleyemiyorum ama pc1.b.local gibi fqdn namei ya da ip adresini kullanarak sccm uzerinden pingleyebiliyorum.  Bu ikinci domaini Network Discovery menusunden ekledim sccm'e ama yine de ulasamiyorum. Ben bu ikinci domaindeki makinlere nasil ulasirim da sccm'e kurulu wsus ile guncellerim.

Edit1:

Forest olarak diger domaini ekledim, active directory system discoverye diger domaini ekledim, distribution point ve SUPe diger domainin yetkili hesabini ekledim ve simdi daha once elle ekledigim makineyi online gorebiliyorum ama b.local domainindeki makineler hala gelmiyor sccm'e.

 

Edit2:

Ne zaman buraya yazsam kisa sure sonra cozumu buluyorum. Sanmayin ki arastirmadan hemen buraya yaziyorum, yok degil. Neyse. Bir sey yapmadim, sadece bekledim bir sure ve makineler gelmeye basladi ardindan da agent kurulumu start aldi. Cozum Edit1'de yazanlar.

Tesekkurler

Alıntı
Gönderildi : 09/10/2019 16:10
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,
Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2019 22:59
Paylaş: