Forum

Dpm2010 Agent Sekme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dpm2010 Agent Sekmesi Üzerinden Workgroup (Untrusted Machines) Bilgisayarlarının Kaldırılması

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Data Protection Manager 2010 yazılımı Workgroup ortamında bulunan bilgisayarları koruma altına alabilmektedir. Bizler DPM 2010 yazılımına tanıtmış olduğumuz Workgroup Bilgisayarlarını kaybedersek, DPM2010 yönetim konsolunda bu bilgisayarlar için hata verecektir.

Remove(untrusted)machines1

Agents sekmesi üzerine geldiğimiz zaman, yukarıda görüleceği üzere kaybetmiş olduğumuz bilgisayarları yönetim konsolundan kaldırabilmemiz için herhangi bir bölüm bulunmamaktadır. Workgroup ortamında bulunan ve ulaşılmaz durumdaki bilgisayarlarımızı yönetim konsolundan kaldırabilmek için Power Shel Komutlarını kullanmamız gerekmektedir.

Remove(untrusted)machines2

Data Protection Manager Sunucumuz üzerinde DPM Management Shell komut satırımızı açıyoruz.

c:\Program Files\Microsoft DPM\DPM\Bin\ dizini altında .\Remove-Productionserver.ps1 komutunu çalıştırıyoruz.

DPMServer : dpm sunucumuzun ismini yazıyoruz

PsName : kaldırmak istediğimiz bilgisayarın yönetim panelinde görülen ismini yazıyoruz.

Remove(untrusted)machines3

Ulaşılmaz durumda bulunan Workgroup bilgisayarımızın DPM Agents Sekmesinden başarılı bir şekilde kaldırıldığını görebilmekteyiz. Bu işlem ulaşılmaz durumda bulunan bilgisayar üzerinden DPM Client yazılımı uninstall etmemektedir. Eğer Dpm yazılımını bilgisayarımız üzerinden kaldırmak istersek denetim masasından Program ekle kaldırı kullanmamız gerekmektedir. Elbetteki bu bilgisayarımıza erişimimiz halan daha varsa (:

Gönderildi : 22/08/2010 07:37

Paylaş: