Forum

DPM 2010 da Ens-Us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM 2010 da Ens-User Recovery işaretlenmesi

57 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
978 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

herhangi bir dosya üzerinde değişiklik yaptım aradan 24 saat geçti ama  dosyay bakıyorum recover edıyorum halen eskı ılk alınan backup getırıyor

24 sync dedıgımda 24 saat sonramı yapılan degısıkler anlamına gelıyor

benım ayarda sole yaptım

3 gun korsun 24 sync yapsın haftada sadece cumartesi saat 6  full backup alsın dıger gunlerın cek ısaretını kaldırdım ama nedense degısıklıgı almadı daha

Gönderildi : 27/08/2010 01:39

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

ilk recovery point noktasını oluşturdun mu ?

ilk RP olmadığı sürece değişkenlik almaz.

Gönderildi : 27/08/2010 01:59

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

now seçeneğini şeçerek ilk recovery oluşturdu ayın 25 10:35 pm

recovry tıkladıgımda uste yazdıgım bılgı verıyor ama bu ılk group oluşturduğumda aldı backup ben her cumartesı backup alsın dedıgım ıcın bugun 26 takvıme baktıgımda herhangı bır sey yok ayın 25 aktıf

repliceden kasıt ne now  işaretliyken ilk yaptı işlem nediyorsunu bılmıyorum ama bir backup aldı

fıle serverda languach hersey turkce

dpm sunucuda english neden dersenı kurulamıyor dıye engilish bıraktım aslında kurulduktan sonra tr cevırsem bı sorun olurmu

veya bundan kaynaklana bılırmı

Gönderildi : 27/08/2010 02:10

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Türkçe' ye çevirmeni önermiyorum. Arka tarafta çalışan SQL sunucusunda sıkıntı olma ihtimalini var sayıyorum.

Dosyalar arasında dolaştığın zaman, her bir dosya/klasör için sağ tuş show all recovery point demeni istiyorum.

secronize edilen ara tarihleri takvimde göremezsin..

[img] [/img]

Gönderildi : 27/08/2010 02:31

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

sql serverdan kastınız dpm sunucusu üzerindekimi sql bahsediyorsunuz hocam

dediğini yaptım 

recovery point 8/25/2010 10:35:35 pm      hepsınde bu tarıh geçiyor yani ilk group oluşturdugumdan itibaren alınan backup tarihi hocam

sql ne sorun olabilir hocam

birde şunu anlamak istiyorum 24 yada 12 hours yazdıgımda     12 sonramı sync yapacak anlamına gelıyor hocam aradan 12 saat gececek sadece degıskenlıklerımı alacak

Gönderildi : 27/08/2010 02:39

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

DPM' in bileşeni olan SQL' den bahsediyorum. dil sıkıntısı olma ihtimalini var sayıyorum.

Dosya ve klasör üzerinde değişiklik oluştumu. ve bu değişiklik sonrasında backup başladı mı ?

manuel olarak RP oluşturup denedin mi?

Gönderildi : 27/08/2010 02:48

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

ilk backup aldıktan sonra herhangi bir değişiklik oluşmadı hocam manuel rp nerden yapıyorum hocam bir deneyim

hocam ben bunu 12 saat yapsam nasıl olur 24 deyılde vede dpm sunucunun dilini türkçe yapsam

Gönderildi : 27/08/2010 02:52

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Yorumum yok.

Gönderildi : 27/08/2010 02:57

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

dpm saati 12:00 am oldu group baktım sync çalıştı yannıs dosyalara gene baktım gene degısıklık almamıs sanırım

dıl ayarı hocam fıle server uzerınde dıl tr dpm uzerınde eng sızce (:

Gönderildi : 27/08/2010 03:01

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Dil ayarları Problem yapmaz.

Today all job bölümündeki eventları kontrol edermisin. Detayda ne diyor. Eğer hata varsa fail bölümündeki hataları paylaşmanı isteyeceğim.

Gönderildi : 27/08/2010 03:03

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

Completed C:\ dc.xx.com DCFİLE SERVER Synchronization 8/27/2010 12:00:04 AM 00:00:29 15.13 MB 

SYNC YAPMIS hocam  degişkenlikleri ben göremiyorum

C:\Program Files\Microsoft DPM\DPM\Volumes\Replica\File System\vol_ee161381-302f-4039-bb1a-6601e6630a1f\6370ae17-a252-4bfb-b5aa-9fee2781e1ff\Full\efecan\SEVKİYAT\can

bu dızıne gırdıgımde dosylar gozukuyor dpm ekranında neden gozukmuyor

Gönderildi : 27/08/2010 03:13

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

bir kez daha hatırlatıyorum.

DPM Admin consol üzerinde Recovery bölümünde ihtiyaç duymuş olduğun dosya için sub folder  / file  bazlı baktınmı?

Parent Folder üzerinde göremezsin. Parent folderda değişiklik yapmadıysan. İçeriğine bakmalısın.

diğer önerim Recovery sekmesinde search bölümünde arattırmandır.

Buda olmadı Program files\DPM\bin\volumes altında File dosyalarına bir bakmalısın.

sekronize ettiğini raporlar söylüyor. Bu noktadan sonra 3 farklı geri dönüş yöntemi hakkında bilgi paylaştım.

biri olmadı diğeri olmadı diğeri.

Gönderildi : 27/08/2010 03:19

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

aslında kafam karıştı son soledıklerınızler

ilk group oluşturdugumda bır backup aldı bu dogrumu dogrudur sanırım

dpm consoldan  recovery sekmesınde şuan dün alınan backuplar gozukuyor bugunde saat 12 sync yaptıgsa eger

dun alınan backupta gozukmesı gerekmıyormu

yada bugun ayın 27 sync yaptıysa takvımde gostermezmı

acaba ben grouptamı yannıslık yapıyorum hocam    dpm dosya yoluna baktıgımda degısen dosylara gozukuyor ama

eger gozukuyorsa orda ben sync yapılmış dosayı nasıl geri alcam   haftada acaba bır gun backup almasından kaynaklanırmı hocam (:ben sızı bugun fazla rahatsız ettım ıstersenı yarın devam edelım hocam (:

Gönderildi : 27/08/2010 03:37

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Takvimde sadece RP' ler görülür !

Ara değişkenlikler için show all rp bölümüne bakmalısın.

rahatsız olmadım ama bu akşam son cevabım (:

iyi geceler.

Gönderildi : 27/08/2010 03:41

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

iyi geceler hocam

Gönderildi : 27/08/2010 03:50

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

Türkçe' ye çevirmeni önermiyorum. Arka tarafta çalışan SQL sunucusunda sıkıntı olma ihtimalini var sayıyorum.

Dosyalar arasında dolaştığın zaman, her bir dosya/klasör için sağ tuş show all recovery point demeni istiyorum.

secronize edilen ara tarihleri takvimde göremezsin..

[img] [/img]

yannız  sizin resimde exchange 2010 gosteriyor bende exchange 2010 da yanı sekılde sync yapıyor

kullanıcıların dosya ve klosorlerını aldıgımda  gene sync yapıyor ama

show all recovery point yaptıgımda dpm ekranında gostermıyor

ancak sync leri şu dizinde görüyorum değişen dosyaları  C:\Program Files\Microsoft DPM\DPM\Volumes\Replica

ıcıne gırdıgımde file tıkladıgımda goruyorum hocam birde siz kendi dpm denermisiniz acaba sizde nasıl bir uygulama yapıyor merak ettim

Gönderildi : 27/08/2010 14:01

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

File Korumasındada bu bölüm çıkıyor. Exc, SQL vb.. diğer koruma gruplarında çıktığı gibi.

ama file server için farklıdır bu durum. Dosya üzerinde bir değişiklik yoksa ALMIYOR Yedek. Değişmeyen dosyanın yedeklenmesi zaten saçmadır.

aşağıda iki resim paylaşıyorum.

birinci resim 2001 yılının dosyası. dikkat edersen SADECE BİR TANE Geri dönüş noktası var. NEDEN? çünkü 2001 yılının dosyası hiç bir zaman hiç güncellenmiyor. Güncellenmediği için boşu boşuna yedek almıyor.

ikinci resimde aynı koruma grubunda bulunan farklı bir klasörün geri dönüş noktalarını paylaşıyorum. dikkat edersen sürekli olarak yedek alınmış. Sebebiyse bu dosya sürekli olarak değişiyor.

Bu koruma grubu mayıs ayında oluşturulmuştu..

File server koruma makalelerimi dikkatli okumanı öneriyorum.

[img] [/img]

[img] [/img]

Gönderildi : 27/08/2010 15:03

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

şu mantığı bır kavramak ıstıyorum  takvime baktığımda hemen hemen her gun bir backup alınmışmı yoksa değişen dosyalarımı gösteriyor

yani haftanın 1 gun backup alıdıgı zaman takvime yansıyor peki değişiklik oldugu zamanda yansıyormu takvime bunu öğrenmek istiyorum

birde bu örnekteki group detayını göre bilirmiyim hocam specify kısmını ve birde modify kısmını  sizin yaptıgını group ile benım yaptıgım grooup aynımı cok merak ettım

makaleyi dikkatlice okudum hocam

Koruma altına alacak olduğumuz file sunucumuz ws03, ws02 R2, ws08 ve ws08 R2sürümüne sahipse eğer File sunucumuz üzerineKB975759 güncelleştirme paketini yüklememiz gerekmektedir. Onarım paketi,  File sunucumuz üzerinde değişen dosya sürümlerinin, veri değişikliklerini işletim sistemimiz tarafından algılanamama problemini çözmektedir.

ben böle bir dosya yüklemedim    file sunucum windows server 2008 r2 dc rolunde dpm sunucu windows server 2008 r2 linke tıkladıgımdada herhangi bir dosya yükleme veya dowland cıkmıyor   bundan yaparmı acaba

Gönderildi : 27/08/2010 18:09

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

şu mantığı bır kavramak ıstıyorum  takvime baktığımda hemen hemen her gun bir backup alınmışmı yoksa değişen dosyalarımı gösteriyor

yani haftanın 1 gun backup alıdıgı zaman takvime yansıyor peki değişiklik oldugu zamanda yansıyormu takvime bunu öğrenmek istiyorum

birde bu örnekteki group detayını göre bilirmiyim hocam specify kısmını ve birde modify kısmını  sizin yaptıgını group ile benım yaptıgım grooup aynımı cok merak ettım

makaleyi dikkatlice okudum hocam

Koruma altına alacak olduğumuz file sunucumuz ws03, ws02 R2, ws08 ve ws08 R2sürümüne sahipse eğer File sunucumuz üzerineKB975759 güncelleştirme paketini yüklememiz gerekmektedir. Onarım paketi,  File sunucumuz üzerinde değişen dosya sürümlerinin, veri değişikliklerini işletim sistemimiz tarafından algılanamama problemini çözmektedir.

ben böle bir dosya yüklemedim    file sunucum windows server 2008 r2 dc rolunde dpm sunucu windows server 2008 r2 linke tıkladıgımdada herhangi bir dosya yükleme veya dowland cıkmıyor   bundan yaparmı acaba

üzerineKB975759

bu dosyadan yapa bılırmı makelede bu sekılde yazdınız ama bızde yuklumudur acaba gercı yuklemek ıstesemde bulamıyorum bu dosyayı 

Gönderildi : 31/08/2010 15:30

Sayfa 3 / 3
Paylaş: