Forum

DPM 2010 Hyper-V ID...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM 2010 Hyper-V ID:820 Hatası

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@hakanoncu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Core 2008 üzerindeki Hyper-V de 2008 Standart R2 kurdum. Gerekli upgrade leri yaptıktan sonra DPM 2010 kurulumunu başlattım.

Sql ve kurulumunu kendisi yaptı. GPM kurulumuna geçer geçmez WMI hatası verip kurulumu sonlandırıyor.

Hata mesajı aşşağıdadır.

[30/06/2010 08:50:13] *** Error : Setup cannot query the system configuration.

Verify that the Windows Management Instrumentation (WMI) service is running. If the WMI service is not running, in Control Panel, click Administrative Tools, and then click Services. Right-click Windows Management Instrumentation, and then click Start.

To troubleshoot this issue further, refer to http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=167898

ID: 820

[30/06/2010 08:50:13] Information : The Data Protection Manager installation did not complete successfully. For details, click the Error tab.

[30/06/2010 08:53:42] Data : Error Code Web Link = http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp?ProdName=Microsoft System Center Data Protection Manager&ProdVer=3.0.7696.0&EvtID=820&EvtSrc=MSDPM&LCID=1033&P2wAppId=p2wMsdpmEE

Birçok internet sitesinde araştırdım ama sonuç bulamadım. Reel makineye kurulursa bu problemin olmadığını okudum ama ben Hyper-V üzerinde çalıştırmak istiyordum.  R2 olmayan Win 2008 Server kurup birde burada denemek istiyorum.

Başka neler yapabilirim.

Şİmdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/07/2010 11:44

(@hakanoncu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Yukarıda belirtiğim hata mesajını Hyper-V üzerine Win 2008 x64 ü tekrar kurup upgrade lerini yaptıktan sonra tekrar denedim ve bu sefer hata mesajı almadım. Aradaki tek fark R2  olup olmamasıydı. Sabah kurduğum R2 olmadığı için yaklaşık 400 mb upgrade yaptıktan sonra DPM 2010 kurulumunu başlattığımda software kontrolünde 3 tane patch in olmadığı mesajını  linkleri ile beraber verdi. Patchleri kurup yeniden başlattığımda bu sefer de SIS ve bir uygulamanında olmadığını ve yukleyeceğini soyledi.

İlk kurulumda yani R2  kurulumunda Dil seçenekleri Türkçe olarak kurulmuştu. Kurulum hata verince daha sonra İngilizce olarak değiştirdim ama değişen bişey olmadı. Daha sonra kurduğum R2 olmayan kurulumda dil seçenekelerini hiç değiştirmedim.

Tekrar kurulum başlattığımda sorunsuz olarak kurulum gerçekleşti.

Tekrar teşekkürler Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/07/2010 16:29

Paylaş: