Forum

dpm 2010 ile esxi v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dpm 2010 ile esxi vmdk yedek alması

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
275 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb 1 adet sunucumuz var uzerınde esxi ucretsız versıyon kurulu acaba dpm 2010 ıle vmdk yedek ala bılıyormuzyuz esxi destekliyormu acaba

Gönderildi : 02/05/2010 00:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

DPM 2010 yazılımı ESX ortamının Host Based yedeğini alamamaktadır.

Guest Tabanlı olarak yedeğini alabileceksiniz. DPM 2010 HV için Host Tabanlı yedek alabilme yeteneğine ve Host içinde barınan bir dosyayı Single Item restore özelliği ile tek başına dönebilme yeteneğine sahiptir.

Gönderildi : 02/05/2010 01:50

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba ben sunu anladım yazdıgnızdan hocam dpm ıle exsi yazılımını yedegını alamasın amam esxı uzerıne kurulmus wındows server 2008 r2 sunucuların vmdk larını ala bılırısın ve restore edebılırsın dogrumu hocam bır dıpnot tecrubelerınıze dayanarak soruyorum esxi mi yoksa hyperv hocam kafam karısmadan sadece tsk cumle ıle solersenız sevınıırm ya hyperv yada esxi hangisi

Gönderildi : 02/05/2010 16:56

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba ben sunu anladım yazdıgnızdan hocam dpm ıle exsi yazılımını yedegını alamasın amam esxı uzerıne kurulmus wındows server 2008 r2 sunucuların vmdk larını ala bılırısın ve restore edebılırsın dogrumu hocam bır dıpnot tecrubelerınıze dayanarak soruyorum esxi mi yoksa hyperv hocam kafam karısmadan sadece tsk cumle ıle solersenız sevınıırm ya hyperv yada esxi hangisi

Gönderildi : 03/05/2010 18:23

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Bunu Sanal veya Fiziksel olarak ayırmanın bir anlamı yok. DPM ile Windows Platformunda çalışan uygulama ve dosyaların yedeğini alabilrisiniz.

Sadece sanal ortamımız Hyper-V ise eğer DPM yazılımı bu platformu koruma yeteneğinede sahiptir.

HV mi ? ESX mi ?

ihtiyaca göre ve maaliyet hesabına göre bunu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/05/2010 18:53

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba

dpm sunu yapa bılıyormu symantec backup exec 2010 da esxi teki vmdk yedek ala bılıyor dpm bunu yapa bılıyormu yedek aldıktan sonra baska bır esxi hosta ata bılıyoruz ve sıstem calısıyor dpm bu ıslemı yaparmı esxi te  

hocam ıhtayacı bos verelım maalıyetıde bos verelım sızce hv mi esx yada esxi mi

Gönderildi : 03/05/2010 19:28

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

merhaba

dpm sunu yapa bılıyormu symantec backup exec 2010 da esxi teki vmdk yedek ala bılıyor dpm bunu yapa bılıyormu yedek aldıktan sonra baska bır esxi hosta ata bılıyoruz ve sıstem calısıyor dpm bu ıslemı yaparmı esxi te  

Yukarıdaki postumu dikkatli okumanı öneriyorum.

hocam ıhtayacı bos verelım maalıyetıde bos verelım sızce hv mi esx yada esxi mi

İhtiyacımız yok, paramız yok bu durumda İkisinide boş verelim 🙂

Gönderildi : 03/05/2010 19:58

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

(:  vallah güldüm  hocam hemde cok pis güldüm kırıldım gulmekten

ama cevap alamadım bu konuda nese fazla derınlere dalmayım hocam yukardakı posta ben sunu anladım   exsi içersinde wın 2008 r2 var ve sql var

dpm wın 2008 r2 nın ıcındekı word exel ala bılıyor artı sysstate  alıyor ve sql uzerındekı datayıda online ala bılıyor burayada kadar ok

ama benım demek ıstedıgım sanalın vmdk uzantısını ala bılıyormu bu  alıp almadıgını sız yazdınımzı hocam

Gönderildi : 03/05/2010 20:16

Paylaş: