Forum

DPM 2007 Agent Kuru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM 2007 Agent Kurulumu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@ahmetuslu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, DPM 2007 kurulumunu x64 2008 server üzerinde tamamladım fakat agent yüklemelerini sadece 64bit olan işletim sistemlerine yapabiliyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı ? 32bit işletim sistemlerine agent yükleyemiyormuyuz?

Gönderildi : 28/04/2010 13:16

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

DPM supports 32-bit and x64-bit operating systems. You can install the DPM 32-bit version only on a 32-bit operating system and the DPM 64-bit version only on an x64-bit operating system.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb808735.aspx

Gönderildi : 28/04/2010 14:07

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu durumda 2 ayrı DPM kurulumu yapmam gerekecek [:S]

Bilgilendirme için teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2010 14:24

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Bu satırlarda bir tesrlik var 🙂

Müşterime bağlantı gerçekleştirdim ve 64 Bit DPM üzerinden 32 Bit OS' lerine Agent yüklediğimi ve koruma altına alabildiğimi görebildim.

hata kodunu söylermisiniz. Hata kodu üzerinden gidelim.

Tecnet bizi kandırıyor 🙂

Gönderildi : 28/04/2010 14:47

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Umarım oluyordur 🙂

yüklemeye çalıştığımda %5 oluyor ve sonra failed error id 337 geliyor.. DPM in yüklü olduğu server 2008 R2 agent yüklemek istediğim server 32bit 2003 SP2 R2

Gönderildi : 28/04/2010 16:48

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

İlk Postumda Technet' deki bölümü paylaştım ve olmayacağını söyledim. Fakat kendi müşterilerim için kullanıma hazır hale getirdiğim zaman farklı yapılara kurulumu gerçekleştirdiğimi hatırladım ve teyit ettim. Evet kurulabiliyor. Technet içinde yer alan ilgili bölüm değiştirilmeli !

Almış olduğunuz hatanın cevabı (tekrardan technet' i incelemek durumunda kaldım 🙂 aşağıdaki gibi.

DPM Sunucusunun SP durumu, Agent yüklü bulunan, korunmakta olan sunucu/kullanıcı bilgisayarındaki Agent versiyonunuzu paylaşmanızı isteyeceğim.

Domain yapısı ile ilgili veya DPM ile Agent yüklenecek client arasındaki iletişimi kontrol etmenizi önereceğim.

Client, DPM sunucusunun ismini çözebilmektemidir

Firewall/port ayarlarınızı kontrol etmenizi önereceğim.

Error 337: You cannot install the protection agent on <Server.FQDN> because access to the computer has been denied.

Recommended action: Do the following to troubleshoot this issue:

1) If another DPM server is currently protecting <Server.FQDN> use that DPM server to uninstall the protection agent from <Server.FQDN>. Then, use this DPM server to install the protection agent on <Server.FQDN>.

2) Verify that the time on the DPM server and the selected computer is synchronized with the domain controller. At a command prompt, type "net time /set" to synchronize the time with the domain controller. (time is fine)

3) If the computer is a domain controller, verify that the primary domain controller (the PDC Emulator) is running Windows Server 2003 with Service Pack 1 (SP1), and that Active Directory has completed replication between the domain controllers since the Windows Server 2003 SP1 installation. (The target is the only DC and is runnung Svr 2008)

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb808878.aspx

Gönderildi : 29/04/2010 00:54

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Biraz önce yaptığım denemede 32bit bir işletim sistemine agent kurulumunu tamamladım çok şükür 🙂 Sorun malesef uzun zaman önce kurduğum ve sonra kaldırdığım dpm server üzerinden yüklenmiş agentlardan kaynaklanıyormuş. Agent versionlarını kontrol ederken böyle bişey olabileceği aklıma geldi 🙂 (daha önce niye kontrol etmediysem).

ilginize teşekkürler.. iyi günler

Gönderildi : 29/04/2010 12:36

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Geçmiş olsun 🙂
R/E Kolay gelsin..

Gönderildi : 29/04/2010 16:04

Paylaş: