Forum

DPM'de kurulurken &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM'de kurulurken çıkan WMI hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@nedimsahin)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Sanaldaki Win2008 R2'ya DPM 2007 kurmaya çalışıyorum. Ancak daha "Prerequisities check" adımında aşağıdaki gibi bir hata aldım.

"Setup cannot query the system configuration. Verify that the Windows Management Instrumentation (WMI) is running..."

WMI servisi çalışıyor. Sunucuda çalışan herhangi bir uygulama yok.

Bu arada DPM'in sanal sunucuda çalışamayacağı ile ilgili bir dokümana rastlamadım..

Gönderildi : 03/03/2010 17:31

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

w2k8 r2 üzerine (Sanal-Fiziksel bir problem yok) güncelleştirmeleri aldıktan sonra yeniden başlatın.

Komut satırından start /wait ocsetup.exe SIS-Limited /quiet /norestart komutunu yazıp SIS servisini yükleyip, yeni güncelleştirmeleri çekin.

daha sonra yeniden başlatıp, kurulum sihirbazı ile adım-adım gide bilirsiniz.

yukarıda ki adımlar gerçekleştirildiği zaman sıkıntısız kurulum yapılmaktadır.

Gönderildi : 03/03/2010 19:13

(@nedimsahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Güncellemeleri yükleyip yeniden başlattım. SIS bileşenini daha önceden yüklemiştim ama yine de komutu tekrar çalıştırıp tekrar güncellemeleri kontrol ettim. Yine de aynı adımda hata almaya devam ediyorum. Sıfır işletim sistemi, sıfır kurulum. Böyle bir hatayla karşılaşmam çok garip. Başka ne önerirsiniz Fatih Bey?

Gönderildi : 03/03/2010 21:10

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba; 

WMI Servisi çalışıyor diyorsunuz Ama DPM bu hatayı veriyor.

Kurulum öncesi istekleri yerine getirdiniz mi ? Normal bir durum değil.
OS Domain üyesi ve yönetici hakkına sahip bir hesap ile kurulumu yapmaya çalışıyoruz değil mi ?

Gönderildi : 04/03/2010 01:18

(@nedimsahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hatada da belirttiği gibi WMI servisini başka bir uygulama kullandığı için olabilir diye düşünüyorum. Ama sunucuda hiç bir uygulama yok.

During DPM installation, Setup restarts the Windows
Management Instrumentation (WMI) service. If you are running
applications other than DPM and its prerequisite software on the DPM
server, you may experience an interruption in the operation of those
applications while the WMI service is restarted.

To prevent an interruption, shut down all other applications before you run DPM Setup.

Aklıma Virtual Machine Integration Services geliyor. "Process" den o işlemi durduruyorum ama yine hata alıyorum.

Etki alanı üyesi ve sunucunun yöneticisi olan bir kullanıcı ile deniyorum. Aşağıdaki yönergelere göre adım adım ilerliyorum. Bu adımda takıldım. Delirtmek üzere bu sorun..

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb795539.aspx

Gönderildi : 04/03/2010 14:18

(@abdullahtopuz)
Gönderiler: 5
Active Member

bi süredir bende aynı problle uğraşıyorum sanıyorum sanal makine ile ilgili bir durum bende VM üzerinde deniyorum çünkü vmtools un upgrade helper servisi de vmi ı kullanıyor ondan şüphelendim ama oda değil belki vsphere ile gelen vmtools servisleri vmi üzerinde bi hareket yapıyo olabilir esx 3.0 üzerinde çalıştırmış olanlar belki bu sorunla karşılaşmamışlardır.sadece benim fikrim tabi

Gönderildi : 12/03/2010 21:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, vmware workstation 7 üzerinde üç günlük test sonucunda dpm server kurulumu yapamadim. vmware ait servisleri makinede stop edip setupı tekrar denedim yine vmi hatasını aldım. bugün real bir makine üzerinde kurulumu gerekli updateleri tamamladıktan sonra sorunsuz yaptim. bilginize

Gönderildi : 20/03/2010 02:06

Paylaş: