Forum

MSC ve DPM paralel ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSC ve DPM paralel sorular...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@GundoganBiLEN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sunucu yapımızda yaptığımız değişiklikler sebebiyle agent hizmet desteği olan yedekleme yazılımı arayışı içine girdik.

Bu konuda da yine ilk etapta MS 'un DPM 'i, kullandığımız alt yapıyı da düşünerek bize uygun gibi gözüktü.

Öncelikle öğrenmek istediğim şunlar;

- DPM kullanmak için öncelikle MSC mi edinilmelidir?

- DPM lisanslamasını düşünmeden önce MSC tarafında yapılması gereken lisanslama işlemleri varmıdır?

Bunlara ek olarak DPM için desteklenen yedekleme ürünleri ile alakalı bir bilgi bulamadım maalesef.

- Kullanmakta olduğum HP Storageworks G2 Tape Autoloader cihazım ile herhangibir uyum problemi yaşarmıyım?

Sitedeki makalelerin bir kısmını inceledim, kalan kısmını ise yazılımı edindikten sonra incelemeyi düşünüyorum. Bu sebeple kaçırdığım konular varsa bilgilendirmenizi rica edeceğim.

Saygılarımla,

Gündoğan BİLEN

Gönderildi : 16/02/2010 15:23

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Cevaplarımı post içinde cevapladım.

Merhaba,

Sunucu yapımızda yaptığımız değişiklikler sebebiyle agent hizmet desteği olan yedekleme yazılımı arayışı içine girdik.

Bu konuda da yine ilk etapta MS 'un DPM 'i, kullandığımız alt yapıyı da düşünerek bize uygun gibi gözüktü.

Öncelikle öğrenmek istediğim şunlar;

- DPM kullanmak için öncelikle MSC mi edinilmelidir?
MSC' den kastınız Microsoft CAL' ise eğer, böyle bir zorunluluğu yoktur. Fakat Lisans servisinden kaynaklı problemler oluşması ihtimaldir.

- DPM lisanslamasını düşünmeden önce MSC tarafında yapılması gereken lisanslama işlemleri varmıdır?
Hayır.

Bunlara ek olarak DPM için desteklenen yedekleme ürünleri ile alakalı bir bilgi bulamadım maalesef.
DPM disk tabanlı olarak DAS,San ve ISCSI disk ünitelerine yedek alabilmektedir. NAS unitelerine koruma oluşturamamaktadır. Tape tabanlı desteklemiş olduğu uyumluluk listesine aşağıda ki adresten ulaşabilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/tr-tr/systemcenter/dm/cc678583(en-us).aspx

- Kullanmakta olduğum HP Storageworks G2 Tape Autoloader cihazım ile herhangibir uyum problemi yaşarmıyım?

Sitedeki makalelerin bir kısmını inceledim, kalan kısmını ise yazılımı edindikten sonra incelemeyi düşünüyorum. Bu sebeple kaçırdığım konular varsa bilgilendirmenizi rica edeceğim.

Saygılarımla,

Gündoğan BİLEN

Gönderildi : 09/03/2010 11:48

Paylaş: