Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ocs 2007 çok lokasyon kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
292 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, ocs 2007 r2 kurulumu yaparak kullanıma başladım. ancak santral entegrasyonu yapmadım. sorum şöyle, bizim 3 lokasyonumuz daha var ve bunlar child domain. ben bu child domainlere herhangi bir server kurulumu yapmadan ocs hizmetlerinden faydalandırabilirmiyim. özellikle santral entegrasyonu yapınca, lokasyonlardaki kullanıcıların kendi lokasyon santralinden çıkmasını istiyoruz. merkeze santral için kurduğum serverda 1 den fazla santral tanımlayabilirmiyim (child lokasyonlarındaki santralleri). yoksa her lokasyona santral için bir servermı koymalıyım. yine web conferans içinde childlara server kurulumu yapmalımıyım. aslında konunun özeti güçlü serverlarla ocs yapısını tamamı merkezde kurulan serverlarla halledebilirmiyim.

yapımız toplam 4 lokasyon. root-child yapısı. merkezde 1 frontend, 1 back-end exchange 2003. childlarda back-end exch. 2003, ( tabii bunlar exch. 2007 yükselecek). tüm lokasyonlar birbirine mpls vpn ile direkt bağlı ( min. 5 mb ). her lokasyonda 100 er kullanıcı var. bu yapı içerisinde ocs i tüm fonksiyonlarıyla kurmak için ne tip, kaç server kullanmak gerekir. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 02/06/2009 03:36

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

http://www.shudnow.net/2008/08/18/office-communications-server-2007-enterprise-deployment-part-5/

burda linkte kaç server gerektiğini anlatıyor ve kurulumu detaylı şekilde anlatmışlar

Gönderildi : 02/06/2009 15:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 02/06/2009 15:47

Paylaş: