Forum

Zyxel Nas326 cihazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Zyxel Nas326 cihazına uzaktan erişme

10 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
4,250 Görüntüleme
Burak Yılmaz
(@burakyilmaz23)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Zyxel Nas 326 cihazımız var ufak bir esnaf iş yeri olarak düşünebilirsiniz.Nas cihazı direkt olarak modeme bağlı sabit ip aldım ve FTP ile uzaktan bağlantı kurabiliyorum burada bir sorunum yok fakat bunu bir disk gibi kullandırmak istiyoruz.Bunu localdeyken yapabiliyoruz ama uzaktan yapamıyoruz.FTP çalışma mantığı gereği dosyayı bilgisayarıma indirip açmam düzenlemem sonrasında tekrar güncel halini geri yüklemem gerekiyor.Bunu bir disk gibi nasıl kullandırabilirim direkt çift tıklayıp dosyayı açmak ve düzenlemek gibi.

Gönderildi : 16/11/2022 13:55

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar  @burakyilmaz23

Aşağıdaki linkteki çözüm ile webdav  disi  olarak bağlayabilirsiniz ancak eğer Client to site  Vpn ( ssl vpn ve/veya openvpn ) destekleyen bir  router/firewall cihazınız  var ise  ortak paylaşım alanını  direkt  olarak  bilgisayarlara  map  edebilirsiniz ve vpn bağlantısı  yaptıktan sonra her  yerden sanki ofisinizdeymişsiniz  gibi kullanabilirsiniz.

https://support.zyxel.eu/hc/en-us/articles/360003646539-NAS-Series-Remotely-access-files-on-NAS-via-WebDAV

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 16/11/2022 17:12
Hakan Uzuner reacted

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Evet Cumhur hocanın dediği çözüm yöntemine gidin. 
Benzer konular forumda çok konuşuldu kesinlikle direkt, aracısız erişim peşinde koşmayın müşterinizin alanına ulaşırlar zarara uğratırsınız.
Yada işin içeriğini bilemiyoruz bu işi cloud sync app'leri üzerinden sağlanması düşünülebilir. Malum sizin güncellediğiniz bir sheet karşı da sync olduğunda görünür.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2022 23:30

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

hatırladığım kadarıyla owncloud desteği vardı o yönden ilerleyebilirsiniz.

Gönderildi : 17/11/2022 09:27

Burak Yılmaz
(@burakyilmaz23)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.Sorunumu Raidrive programı vasıtasıyla çözdüm.

Gönderildi : 17/11/2022 09:40

(@haticekara)
Gönderiler: 225
Reputable Member

@burakyilmaz23 merhabalar, aynı konuyla ilgileniyorum. nasıl bir yol izlediğinizi anlatabilir misiniz?

firmada firewall yok, firewall olmadan mümkün mü? 

Gönderildi : 23/11/2022 09:53

Burak Yılmaz
(@burakyilmaz23)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@haticekara Aynen firewall gerek yok.Nas cihazından ftp ayarlarını yapın sonrasın NAS cihazının control panelinde UPNP PORT MAPPING kısmından ftp portunu açın yada modemden nat kısmından port açın ftp için RAIDRIVE programını indirin ftp ayarlarınızı yapın ve kullanın.

Gönderildi : 23/11/2022 11:10

(@haticekara)
Reputable Member

@burakyilmaz23 böylece uzaktayken de çalışıyor mu?

Eğer öyleyse bu çok güzel 🙂

Gönderildi : 23/11/2022 11:13

Burak Yılmaz
(@burakyilmaz23)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@haticekara Tabiki zaten localde kullanmak için ftp'ye gerek yok.Bu bahsettiğim uzaktan kullanmak için

Gönderildi : 23/11/2022 11:14

(@haticekara)
Reputable Member

@burakyilmaz23 Bilgiler için çok teşekkür ederim. Oldukça aydınlatıcı oldu.

adım adım neler yaptığınızla ilgili yazabilir misiniz? 

Gönderildi : 23/11/2022 12:51

Paylaş: