Forum

QNAP kendi içinde R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] QNAP kendi içinde Replication yapılabilirmi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@mehmet-baki)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Qnap TS-1273AU model cihazımda 2 raid grubu var bu cihaza sadece sunucu yedeklerini aldırıyorum 1. Raid grubunda oluşturduğum paylaşım alanına aldığım yedeklerin 2. raid grubundaki belirleyeceğim alana otomatik replication nasıl yaptırabilirim.

teşekkürler

Gönderildi : 13/09/2022 11:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Ben synology kullanıyorum bu durum synology üzerinde var.

Qnap ile aynı olduğu için bu durumu yapabilirsiniz.

Sitesinden demo kullanıma girdim Hibrit Backup ile yapılabiliyor.

image

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/09/2022 11:49

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba QNAP kendi içinde backup var incelerseniz bulursunuz yalnız master admin şifresi ile yedek aldığınız yazılıma girmeyin. User oluşturup yedeği aldırın sonra ikinci bölüme yedek aldırın. admin şifresi ele geçerse iki tarafı da siliyor çünkü. ya Vlan kullanın yada farklı bir ip bloğuna alıp sadece smb yetkisi verirseniz daha sağlıklı olacaktır. Güvenlik duvarınızı da etkin kullanmanızda fayda var.

Gönderildi : 15/09/2022 21:59

Paylaş: