Forum

Aynı anda iki kaset...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Aynı anda iki kasete aynı backup ı alma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
955 Görüntüleme
(@eyupustaoglu)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Veritas Netbackup için boyutu yüksek olan bir backup ı aynı anda iki sürücüden başlatmak ve süreyi yarılamak mümkün mü?

Gönderildi : 19/02/2022 23:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bu media işlevine göre pek mantıklı olmaz. Sahip olduğunuz kaset ünitesi 2 drive içeriyor mu?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2022 01:00

(@eyupustaoglu)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Bu media işlevine göre pek mantıklı olmaz. Sahip olduğunuz kaset ünitesi 2 drive içeriyor mu?

İçeriyor evet. Amacım süreyi yarı yarıya düşürmek. Acaba yazılım kendi içinde bölebiliyor mu?

İkinci sorum da şu olacak. Ben backup'ın dolu kasetten değilde sıfır kasetten başlamasını istesem bunu ayarlayabilir miyim?

Gönderildi : 21/02/2022 00:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Ok, 2 drive varsa ve controller destekliyorsa aynı anda yazım yapabilir.
Otomatik bölme gibi birşey olmaz bunu job'unuzun kaynaklarını bölerek sizin ayarlamanız lazım süre için. Fakat retention period'larını ayarlamak biraz zorlayabilir.
Evet bir job için her seferinde boş kasetten başlaması ayarlanabilir bu yine toplam kaset planının retain, retention planına göre yapmak lazım. Yalnız ben netbackup güncel arayüzüne hakim değilim en son backupexec kullanıyordum.
Bence şöyle ilerlemeniz faydalı olur. Bütün kaset planlamanızı önce tablolayın bunların retention ve expire'larını planlayın daha sonra uygulayın böylece değişikliklerde karışmamış olur. Bir de veritas'ın support doc tarafı oldukça güçlüdür kaset tarafına bir defa köklüce girişin akabinde her taklayı atarsınız anlayamadığınız birşey kalmayacaktır.
Ben konuya netbackup uzmanı olarak değil en azından bir cevap olması için genel olarak yaklaştım diyeyim.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2022 12:09

Paylaş: