Forum

Nas Ve Ag üzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nas Ve Ag üzerindeki Dosya Degişiklikleri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

Mevcut agımıza bir adet nas ürünü almayı düşünüyorum ve bu ürün üzerinde paylaşımda bulunan disklere,klasörlere herkesin kullanıcı adı ve şifre ile erişmesini istiyorum ve son olarakda gerektiginde bu nas üstündeki herhangi bir dosyaya kim erişim yapmış ve degiştirmiş bu tarzda birşey yapmak istiyorum bunun ile ilgili olarak sizlerin önerilerini bekliyorum bu tarz birşeyi ama depolama kapasitesi yüksek olacak şekilde farklı önerileriniz olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 06/03/2009 03:48

(@beratsur)
Gönderiler: 44
Eminent Member

Herkese Selamlar,

Mevcut agımıza bir adet nas ürünü almayı düşünüyorum ve bu ürün üzerinde paylaşımda bulunan disklere,klasörlere herkesin kullanıcı adı ve şifre ile erişmesini istiyorum ve son olarakda gerektiginde bu nas üstündeki herhangi bir dosyaya kim erişim yapmış ve degiştirmiş bu tarzda birşey yapmak istiyorum bunun ile ilgili olarak sizlerin önerilerini bekliyorum bu tarz birşeyi ama depolama kapasitesi yüksek olacak şekilde farklı önerileriniz olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba,

HP Eva Serisi Storage ürünleri veya EMC Serisi Storage Sunucuları bu konuda işini görecektir.

Ayrıca Netapp'ın Storage sunuculara entegre çalışan Storage Security Systems ürünü işini fazlasıyla görecektir. Geçen yıl bir bankaya kurulumunu gerçekleştirdim. İstediğin noktaları gerçekleştirmekle kalmıyor birçok karmasık guvenlık fonksıyonu ekleyebılırsın.

http://www.netapp.com/us/products/storage-security-systems/

Gönderildi : 06/03/2009 18:42

(@firatozturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba ,

Dediğiniz özellikler "security auditing" olarak özetlenmekte. Bu özellik klasik Windows işletim sistemi tabanlı dosya sunuculara 3rd party yazılımlarla yapılabildiği gibi, Netapp ve EMC gibi NAS üreticilerinin ürünlerinde de bulunmaktadır.

Bu cihazlar ortamdaki herhangi bir yetkilendirme sistemi ile (AD, LDAP, NIS vs) entegre olup yetkilendirilip onaylanmış kullanıcının gerçekleştirdiği hareketleri loglayabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu loglamanın ayrıntısı ne kadar çok arttırılırsa File server sunucu/NAS üzerinde çok fazla yük çıkaracağıdır.

Searchstorage diye bir portal bulunmaktadır. Çok kapsamlı incelemeri var bakmak isteyebileceğiniz bir makale http://searchstorage.techtarget.com/generic/0,295582,sid5_gci1050067,00.html?bucket=REF #

İyi çalışmalar

Gönderildi : 09/03/2009 05:24

(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlginiz Ve Önerileriniz için çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 11/03/2009 02:33

Paylaş: