Forum

Qnap Ts-328 Nas Cih...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap Ts-328 Nas Cihazı Arıza Problemi

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,554 Görüntüleme
(@CemCimen)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar qnap ts-328 nas cihazımda 3 adet disk takılıydı ve raid5 yapısı mevcuttu fakat cihaz (sanırım) elektriksel arıza yaptı ve açılmıyor bende servise bıraktım fakat disk içinde kalan dosyaları kurtarmam gerek veya 1 ay beklemem yeni cihaz gelene kadar. 1 ay çok uzun bir süre içinde çalıştığımız dosyalar var en son yedeğini 1 ay önce aldığım için pişmanlıktan kafayı yiyorum:(  İstanbul'da yardımcı olabilecek birisini arıyorum.Diskleri güncel sürümlü bir cihaza taktığımızda kurtarma ihtimalim varmış. Bu konu hakkında yardım ve desteklerinizi rica ederim.

Gönderildi : 07/01/2019 12:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Qnap desteği çok iyi bence bu konuda hızlıca bir kayıt açabilirsiniz.

Buğra sizi yönlendirecektir.

Bugra Gunbati <[email protected]>

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2019 12:30

(@CemCimen)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam öncelikle teşekkürler maalesef cihazı nanakatolog firmasindan satın aldık ve Türkiye garantisi yok. 1 ay surecek yeni cihazın gelmesi bu diskleri qnap ts328 yada güncel üst versiyon bir cihaza takıp verileri kurtarmam gerekli bunun icin ya cihaz almam gerekli yada hayır sever bir arkadaş disklerini getir burada kurtar derse çok makbule geçer. Yada başka bir çözümü varsa yardım bekliyorum. 

Gönderildi : 07/01/2019 12:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım, o zaman ucuz etin yahnisi olmuş sizinkisi.

Başarılar.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2019 13:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Tesan'dan yardım talep edebilirsiniz. Garanti olmadığı için belki ücretli olarak yardımcı olabilirler. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2019 13:52

(@CemCimen)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam şimdi arıyorum teşekkürler fikir beyaz ettiğiniz için.

Gönderildi : 07/01/2019 15:02

(@www-rizasahan-com)
_

Ben tşk ederim. Durumun akibetini yazarsanız en azından belki başka bir arakdaşın başına gelirse oda yararlanır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2019 15:12

(@CemCimen)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam tesan ile görustum ücreti mukabilinde diskleri getirip teknik serviste olan bir ürününuzde diskleri takip dosyalarımi kendim alsam dedim.  teknik servis bu konuda yardımcı olamayiz dedi. Cihaz alıp diskleri takarsaniz dosyalarınızı ulaşabilirsiniz dedi.

Maalesef o kapi da kapandi

Gönderildi : 07/01/2019 17:38

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Yedek olmayınca böyle sorunlar oluyor. Bir qnap cihaz bulmak veya edinmekten başka çare yok gibi.

Elektrik olayı büyük sorun ülkemizde. 

En güzeli bir ups bağlamak ve cihazın elektriği gidince şu kadar zaman sonra kendini kapat diye ayar yapmak en güzeli.

Gönderildi : 07/01/2019 17:59

(@CemCimen)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam UPS vardi ama dediğiniz formatta bir ayar yapmamistim var mı onu bilmiyorum varsa yenisi geldiğinde yaparım aslında konu açmaktaki amacım bir cihaz bulmaktı 2 saatliğine bilgilerimi kurtarıp bir teşekkür yemeği ismarlayip teşekkür etmekti:)

Gönderildi : 08/01/2019 02:36

(@www-rizasahan-com)
_

Umarım bir an evvel verilere kavuşursunuz zor bir durum. 🙁

Gönderildi : 08/01/2019 11:07

(@CemCimen)
Active Member
Konu başlatıcı

Raid yapısı disklerin üstüne yazildigi icin başka bir qnap cihazına diskleri sırasıyla taktiğim için ve sürüm eşdeğer oldugunda diskler aynı kurulum ayarında açılıyor admin ve şifre bile aynı şekilde geliyor. Kimseye lazım olmaz inş ama çözüm bu.

İyi forumlar...

Gönderildi : 11/01/2019 00:52

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Çok geçmiş olsun. Geri dönüş için teşekkürler..

Gönderildi : 11/01/2019 01:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 11/01/2019 02:24

Paylaş: