Forum

Harici Diskimdeki ....

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harici Diskimdeki .exe uzantılı dosyalarda G harfi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@bahadiratasoy)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark Ekibi ve Üyeleri,

Bu konu ile ilgili internette araştırma yaptım fakat cryptolocker virüsü ile ilgili konular çıktı karşıma fakat bulaşan virüs cryptolocker değil.

Dosyaları "korunan işletim sistemi dosyalarını göster" dedikten sonra dosyaları görebiliyorum.

İşin garip tarafı "exe" uzantılı dosyalarına hepsi gizli ve isimleri örneğin "bahadir.exe" ise "gbahadir.exe" olumuş.

Ayrıca sağ tık özellikler dediğimde "Gizli" kutucuğu pasif durumda.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 24/10/2017 01:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilgili sisteme öncelikle combofix uygulayıp, çözüm olmadığı takdirde, cure it denemenizi öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/10/2017 02:08

(@bahadiratasoy)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ilgili sisteme öncelikle combofix uygulayıp, çözüm olmadığı takdirde, cure it denemenizi öneririm.

Tekrardan merhaba,

Dediğiniz iki aracıda çalıştırdım fakat olumlu sonuç alamadım. Tam olarak anlayamadım ama cmd üzerinden attrib -h -s /d /s komutunu çalıştırdım. Gizli kutucuğu pasif olan tüm exe uzantılı dosyalarımın Gizli kutucuğu aktif oldu.

Önemli olan tüm dosyaları yedekleyip harici diske format atmak çözüm olabilir. Zaten kullandığım işletim sistemi vmware üzerinde kuruluydu.

İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 24/10/2017 02:54

Paylaş: