Forum

Raid Kurulu Diskden...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Raid Kurulu Diskden Data Kurtarma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
686 Görüntüleme
(@umitsebkektay)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar sorunum biraz uzun ama çözebilecek arkadaşların burada olduğuna inanıyorum yada ümit ediyorum.

Yaklaşık 2 yıl önce dark storex d40r ürününden 1 adet satın aldım bu zamana kadar gayet stabil kullanıyordum ama birkaç gün önce olanlar oldu ve sabah kutuyu çalıştırdığımda disklerimi görememeye başladım. Daha öncede buna benzer birşey olmuştu ozaman 4tb diski genişletilmiş kullandığımdan data kurtarma ile verilerimin yüzde 80 kurtarabilmiştim.

Şimdi ise durum daha ciddi dark kutumun arkasında 3 adet switch var 1-2-3 numaralar kutunun arkasına baktığımda(disklerim bozulduğunda)1on 2of 3of modunda idi yani bu disklerin Clone olduğunu ifade ediyor ama Dark bilgisayarımda kurulu yazılımına baktığımda diskleri Raid5 kullandığımı söylüyor buna güvenerek kutuyu iptal edip bilgisayara Raid5 olarak 4 diskimide taktım ama içini göremedim tekrar kutuya taktım göremedim ve raid oluşturmak zorunda kaldım bilgisayarımda Raid5 oluşturup birçok data kurtarma yazılımı ile tarama yaptırdım en iyi aldığım sonuç R-Studio Network versiyonu ile oldu dosyalarımı görebiliyorum isim isim klasör klasör ama bilgisayara aktar dediğimde aktarılan dosya açılamıyor bozulmuş gibi.                                                Bu konuda çokta bilgili değilim arkadaşlar üzerine veri yazılmadı sadece raid oluşturdum sorun oluştu ise o aşamada oluşmuş olabilir birde tahminimce Clone disklerde veriler disklere parça parça yazılıyormus yani bu dosyalar disklerde karışık acaba bu yüzdenmi dosyaları görüpte aktaramıyorum yardımcı olabilecek var ise ve yardım etmek isterse çok sevinirim içindeki verilerim gerçekten önemli birdaha söz başka diske yedekleme yapacağım 🙂 şimdiden teşekkür ederim.

Ek görseller 

https://hizliresim.com/ERv65z

https://hizliresim.com/YNzW4k

Gönderildi : 29/08/2017 00:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Verileri bu durumda kurtarmanız çok mümkün değil, eğer çok kritik ise ücretli ve profesyonel olarak bu işi yapan bir yerler ile görüşün derim çünkü mevcut RAID yapısını bozup tekrar yaptığınız için verilerin bütünlüğü bozulmuştur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2017 03:06

(@umitsebkektay)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki hakan bey veri kurtarma merkezinin kurtarma ihtimali nedir böyle bir durumda ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/08/2017 04:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Onlar ile görüşmeniz bence daha doğru olur, kullandıkları tekniklere ve yazılımlara göre değişir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2017 19:39

(@umitsebkektay)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler başka çare yok gibi görünüyor başarılar dilerim.

Gönderildi : 29/08/2017 22:04

Paylaş: