Forum

Synology DS415+ ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Synology DS415+ ve WD Red Disk Problemim !

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
410 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar, Bugun Synology DS415+ Kurulumu yaparken cok cebelleştim ki durum 6 adet satın almış olduğum Sıfır " WD 2TB 3.5" 64MB Intellipower Red Nas WD20EFRX"  3 adet'in bozuk cıkması sebebiyleymiş.Su an 3 adet sorunsuz Raid5 yaptım ama tedirginim.Bu Seri'de kronik bir arıza mevcut olabilir mi ? Yoksa Bedevi sansımı benim ki 🙂 Ürünler KArgo ile gonderildi belki orda belkide Manyetik alandan etkilendi bilemiyorum.Disklere bozuk olmasını sebebini bulamadım.Sonuc olarak Acaba Hepsini su an sorunsuz calısan 3 adetide geri gonderim Başka bir marka mı Alsam ? Yoksa Aynı cihazın sorunulu olanlarını yenileri ile değiştirilip daha ozenli bir kargo ile dikkatli bir şekilde gonderilmesini mi talep etmeliyim ? Bu konuda yonlendirmeleriinizi bekliyorum.Veya Önerebilceğiniz Baska bir disk var mı ? 

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Alper

Gönderildi : 22/07/2016 19:48

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

bozuk olan diskleri calisan disk yuvalarina takarak denediniz mi ? Disk yuvalariin calistigindan emin misiniz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/07/2016 20:01

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

nas tarafında sas veya ssd kullanmıyorsanız, wd ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

red ve red pro serisinde, sayısını hatırlayamacağım kadar disk kullanadım, sorun yaşamadım.

seagate tarafında birçok projede mağdur oldum, ancak son 6 ay içerisindeki durumunu bilmiyorum.

kargo tarafında diskler ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşanıyor, tedarikçiyi kargoyu hazırlarken daha hassas olması yönünde uyarabilirsiniz.

sorunlu disklerin yerine, direk değişim yaparak yenilerini göndereceklerdir.

bütçe sorununuz yok ise, red pro kullanmanız faydanıza olur, garanti süresi 5 yıl.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/07/2016 20:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Synology sitesinden gerekli uygun model listesine bakarak alım yapmanızda yarar var. Seagate diskler çok iyi. Yaklaşık 4 adet synology üzerinde 25 disk kullandım. 3 yılda 2 disk değiştirdim. Ayrıca raid 5 riskli tek diski tölare ediyor. Bu nedenle spare disk ayırayı unutmayın. Ayrıca yedekler önemlidir illaki bu nedenle 2. bir synology alarak aynı verinin farklı bir yedeğini tutunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2016 02:29

Paylaş: