Forum

Storage Karşılaştır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Storage Karşılaştırması

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
670 Görüntüleme
(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İki farklı marka storage konusunda deneyimi olan arkadaşların fikrini almak istiyorum.

Emc Vnx5200 ve Hp msa 2040 ürünlerinde hangisinin artıları daha fazladır ve de çok zamanınızı almayacaksa bu artıları belirtir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/10/2015 12:08

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Bekir bey merhaba,

Ürünü kullanacağınız ortamı ve ana kullanım amacınızı bildirebilirseniz hangisi sizin işinize daha uygun olur ona göre yorum yapalım.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2015 13:01

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sanallaştırma Sql vs. Standart işler. Lakin ben şu ürün size yeter gibisinden bir değerlendirmeden ziyade iki ürününden hangisi ne açılardan dğerinden daha üstündür onu öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 02/10/2015 13:13

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Bekir bey,

Yanlış anlamayın ama, siz bu kadar az bilgi verirseniz ona göre cevap alabilirsiniz. Aralarındaki farkı ürün kataloglarını karşılaştırıp sizde kolaylıkla görebilirsiniz?

Sanallaştıma ok ama hangisi vendor?
SQL ok. ama SQL nerede fizikselmi? sanaldamı? database boyutu? yedeklilik vs?Yedekleme sistemi varmı? varsa nedir yoksa olacakmı?

Deduplication istiyormusunuz istemiyorsanız ilerde isteyebilirmisiniz? Farklı site replikasyon vs . vs.

Bunları bilmeden söylenecek verilecek bilgiler katalog karşılaştırması olur bunu sizin yerinize biz yapmış oluruz, yani ürün yerleştirmesi ürünlerin yetkinliğine göre değil sizin ortamınıza veya kurmayı düşündüğünüz hayalinizdeki ortama en uygun olan ürünü bulmaktır amaç. 

Ikisinin arasındaki en büyük fark önce üzerlerinde koşan yazılımdır, sonra CIFS EMC'de var HP'de yok. EMC 500TB kadar çıkıyor MSA 768TB kadar vs.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2015 14:22

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Üstad benim de istediğim aynen katalog karşılaştırması. Buraya yazmamın nedeni bağımsız 3üncü kişiler tarafından bu karşılaştırmanın yapılmasıydı. Burada amaç farklı, yoksa ben de biliyorum kataloga bakmayı. 🙂

Gönderildi : 02/10/2015 15:29

(@alperkus)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba, tercihte bulunurken servis ve support maliyetlerini göz ardı etme bence. Ben IBM V7000 i öneririm.

Gönderildi : 03/01/2016 03:20

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Hp 3Par ı tavsiye ediyorum

Gönderildi : 13/02/2016 14:29

Paylaş: