Forum

HP EVA storage bagl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP EVA storage baglanti problemi...

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Iki lokasyon'da HP EVA 4400 var.

Yonetim arayuzunde merkez'deki EVA "System not responding" durumundaydi bagli olduklari (yonetimi yaptigim) 2008 R2 Server'da Command view EVA servisini restart ettim sonrasinda da server' i, ancak arayuzden baktigimda Merkez EVA gozukmuyor.

EVA Storage Network'te "Discover" dedigimde Operation succeeded diyor ancak merkez EVA'yi bulamiyor web interface 'ta sadece sube'deki EVA gorunuyor.

Gorunurde herhangi bir network problemi yok ancak "cvutils paths" komuyla yalnizca sube EVA yi goruyor.

Merkezdeki EVA'yi yonetim arayuzune eklemeyi yada yeniden bulmasini nasil saglarim ?

Gönderildi : 27/08/2015 14:09

(@h-koraygunduz)
Gönderiler: 301
Üye

Selam;

CVE fiber channel üzerinden ya da lokasyonlar arasnda MPX router varsa (FC protokolü IP çeviren) onun aracılığı ile konuşur. Bu bileşenleri kontrol et. eklemek için discover ettirmen yeterlidir gelmesi gerekir. Gelmiyor ise bu bileşenlerden birinde sıkıntı vardır. SAN zoning MPX config gibi durumları kontrol etmen gerekir.

Yine gelmez ise ürünlerin garanti/kontratı var ise HP case açıp baktırabilirsin.

Teşekkürler

Gönderildi : 27/08/2015 14:33

(@OzcanSAHIN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aradaki FC-IP Router'lari heriki lokasyon'fda da reboot ettim ancak degisen birsey yok.

Malesef EVA lar'in HP Support kontrat yok.

Manuel wwn 'i ekleyebilirmiyiz ?

Gönderildi : 27/08/2015 14:50

(@OzcanSAHIN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her iki MPX router'i kontrol ettim tum interface'lar UP ve aralarinda bir baglanti sorunu yok.

Baska bir fikriniz var mi problem'in kaynagi açisindan ?

EVA storage uzerindeki menu'den management interface'i reboot edebilirmiyiz storage'i reboot etmeden ?

Gönderildi : 27/08/2015 18:15

(@h-koraygunduz)
Üye

Selamlar;

CVE Storage ile Fiber üzerinden konuşuyor. Yani arada bir management modüle yok çalışması için. Management Module network üzerinden çalışan ayrı bir yönetim arayüzü. Yani PC de kurulu CVE'nin daha light bir versiyonu diyebiliriz.

Şu durumda SAN zoning vb. yerleri kontrol etmen gerekiyor. CVE de WWN ekleme ya da çıkarma diye bir durum yok. Direk FC den görüğü Storage Discover eder ve ekler.

Bu arada CVE kurulu oldığu makine sanal mı ?

Teşekkürler

Gönderildi : 27/08/2015 18:28

(@OzcanSAHIN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

CVE fiziksel W2K8 R2 Std. uzerinde kurulu.

SAN zoning durumunu nerden kontrol edebilirim,  bagli oldugu switch'ten mi ?

Gönderildi : 27/08/2015 18:55

(@h-koraygunduz)
Üye

Selam;

Bunu aradaki SAN switch üzerinden kontrol edebilirsin. Yine bir sonuç çıkmaz ise ücretli bir danışmanlık ya da hizmet almanda fayda var. Çünkü arada bir bileşen arızalı olabilir. Log alıp incelenmesi gereken bir durum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/08/2015 19:18

(@OzcanSAHIN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SAN Switch ve aradaki fibre baglantilarina bakacagim.

Yardimlariniz için tesekkur ederim.

Gönderildi : 27/08/2015 19:36

Paylaş: