Forum

Nas Seçimi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nas Seçimi

24 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,288 Görüntüleme
(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Değerler verinin kopyandığı yere göre değişir diyerek DS1815 Plus serisinde veri yazma hızında saniyede 180 MB görüyorum. (Alt değerlere hiç düşmedim ki sadece tek bir lan portunu kullanarak) Hatta bir kaç yerde kurulu cihazlarımız var ben performans anlamında hiç sıkıntı görmedim. (2  diski cihazları hariç)

Rafet bey merhaba,

eski bir post'unuz ama ds1815 üzerinde tek eth. int. ile 180mb/sn transfer değerini nasıl elde ettiniz ?

teoride mümkün değil, pratikte nasıl gerçekleştirdiğinizi merak ettim.

Merhaba Turan Bey,

Teoride mümkün olmayan durum nedir ? Yani hangi teoriye göre ?

Ayrıca ek olarak yukarıda kopyaladığın yere kopyadığın dosyaya networke göre değişkenlik gösterir. Her zaman bu değeri kesin görürsün diye ne ben yazabilirim ne de üretici yazabilir. Eğer performans testlerini merak ediyorsanız https://www.synology.com/tr-tr/products/performance#5_10bay   bu linkte ayrıntılı olarak yazılmış. 

Eğer hatalı bir bilgilendirme yapmış isem lütfen birlikte düzeltelim.

Gönderildi : 15/12/2016 19:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

tekrar merhaba,

hatalı bilgilendirme yerine, kullandığınız farklı bir yöntem var ise öğrenmek adına sormuştum.

teoriden kastımda 1gbe int. toplam veri taşıma kapasitesi.

belirttiğiniz değer 1gbe int. için yüksek kalmakta.

örneğin referans adres içerisinde "1 GbE Ortam - Windows Yükleme/İndirme (3GB file)" başlığında erişilebilecek mak. değerler mevcut.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2016 13:16

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

tekrar merhaba,

hatalı bilgilendirme yerine, kullandığınız farklı bir yöntem var ise öğrenmek adına sormuştum.

teoriden kastımda 1gbe int. toplam veri taşıma kapasitesi.

belirttiğiniz değer 1gbe int. için yüksek kalmakta.

örneğin referans adres içerisinde "1 GbE Ortam - Windows Yükleme/İndirme (3GB file)" başlığında erişilebilecek mak. değerler mevcut.

Selamlar,

Özel bir yöntem yok sadece sanallaştırmada jumbo kullanıyorum. Onun dışında özel ekstra ayar yok. Performans testlerinde kullandığı dosyanın bütünü 3 GB dosya ve işlemler değişkenlik gösteriyor. Daha sonraki değerlendirmede 1MB x  3000 olarak test etmiş o zaman daha düşük 🙂  Siz 200 MB dosyayı tek parça olarak deneyin, veya ben Veeam Backup ile direk yazdırıyorum değer daha başka.

Gönderildi : 19/12/2016 20:03

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Selamlar,

Özel bir yöntem yok sadece sanallaştırmada jumbo kullanıyorum. Onun dışında özel ekstra ayar yok. Performans testlerinde kullandığı dosyanın bütünü 3 GB dosya ve işlemler değişkenlik gösteriyor. Daha sonraki değerlendirmede 1MB x  3000 olarak test etmiş o zaman daha düşük 🙂  Siz 200 MB dosyayı tek parça olarak deneyin, veya ben Veeam Backup ile direk yazdırıyorum değer daha başka.

işin içine jumbo frame ve kaynağında iş bitiren backup agent girdiğinde durum farklı 🙂

bu durumu önceki postlarda belirtmediğinizden, os seviyesinde standart taşıma ile nasıl gerçekleştirdiğinizi merak etmiştim, cevap için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2016 16:41

(@alpayakyol)
Gönderiler: 122
Estimable Member

Turan bey tek 1Gb ethernet ile 180MB/s hizina nasil ulasabildiginizi merak etmis ki ben de o zaman yazdiginizda sasirmistim.

Sonucta tek ethernet ile teorik ulasilabilecek hiz 125MB/s, linkteki sonuclarda tek Gb baglanti icin ortalama sonuclar 112MB/s civarinda.

kendim de yaptigim kopyalama islemlerinde Cisco Switch ile PortChannel yapip 4 ethernet portunu kullanmama ragmen 112MB/s civarlarinda hiz gordum.

Gönderildi : 29/12/2016 22:10

Sayfa 2 / 2
Paylaş: