Forum

Synology Mail Notif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Synology Mail Notification WAN IP Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Synology üzerinden zamanlanmış raporlar alıyoruz. Fakat gelen raporda şöyle bir ifade var:

"WAN IP:5000/path/file üzerinden raporu kontrol ediniz" şeklinde.

WAN IP'si için raporu oluşturmadan önce bir yerlere benim ip numaram nedir diye soruyor cihaz. İnternet erişimini kestiğim zaman ifade şu hali alıyor:

"0.0.0.0:5000/path/file üzerinden raporu kontrol ediniz"

Bu durumu yerel IP vererek çözmesini istiyorum. DSM işletim sistemi üzerinde de epey bir arama yaptım ancak durumu düzeltecek bir çözüm henüz bulamadım. Eğer bilen, daha önce başına gelen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 24/09/2014 14:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Synology üzerinden zamanlanmış raporlar alıyoruz. Fakat gelen raporda şöyle bir ifade var:

"WAN IP:5000/path/file üzerinden raporu kontrol ediniz" şeklinde.

WAN IP'si için raporu oluşturmadan önce bir yerlere benim ip numaram nedir diye soruyor cihaz. İnternet erişimini kestiğim zaman ifade şu hali alıyor:

"0.0.0.0:5000/path/file üzerinden raporu kontrol ediniz"

Bu durumu yerel IP vererek çözmesini istiyorum. DSM işletim sistemi üzerinde de epey bir arama yaptım ancak durumu düzeltecek bir çözüm henüz bulamadım. Eğer bilen, daha önce başına gelen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Kolay gelsin. 

Cihazın Ag geçidi ve DNS ayarları yapıldı mı? 

Gönderildi : 07/11/2014 20:54

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ertan hocam merhaba,

Konuyu tekrar canlandırayım. 🙂

Sorun hala devam ediyor, gerçi şu anda synoloy'e bir wan ip vererek sorunu idareten çözüme kavuşturduk ancak istediğim şeyi yapamadım. 

Sorunuza gelince, ağ geçidi ve dns sunucular tanımlı. Herhangi bir problem yok. 

Gönderildi : 11/12/2014 19:24

Paylaş: