Forum

Storage Raid yapıla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Storage Raid yapılandırması ?

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Elimde Dell R820 model birsunucu var. 300x6 1800 GB disk var . Birde Buna bağlı Dell PowerVault storage baglı .Storagede de 2TBx12 24TB disk var .Storage üzerinde ki diskleri 15.000 rpm yeni disklerle değiştireceğim .RAID yapısını nasıl yapmam gerekiyor .Bu sunucu Oracle Database sunucusu olacak . Raıd yapısını oluştururken RAID ekranına geldiğimde hem sunucu hemde storage disklerini mi görecegim. ( ilk defa kurulum yapıyorum benm için tecrübe olacak 🙂 yardımcı olursanız sevinirim .. 

Gönderildi : 25/03/2014 18:48

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

R820 ve PowerVault ayrı ayrı raid yapacaksınız ?

Burda raid mımarınız tamamen size kalmış 5 veya 6 yapabılırsınız bol alan varsa 10 yapabılırsınız + spare bırakabılırsınız,storage tarafında Oracle DB duracaksa diskleri 64kb ile formatlamanız  performansınızı olumlu yonde etkıleceyecektır.

Gönderildi : 25/03/2014 20:11

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

R820 ve PowerVault ayrı ayrı raid yapacaksınız ?

Burda raid mımarınız tamamen size kalmış 5 veya 6 yapabılırsınız bol alan varsa 10 yapabılırsınız + spare bırakabılırsınız,storage tarafında Oracle DB duracaksa diskleri 64kb ile formatlamanız  performansınızı olumlu yonde etkıleceyecektır.

iste hocam sunucuyla storage ayri ayri mi raid yapilcak  oyle mi olmasi gerekiyor .yoksa storage baglayinca sunucuyla birlikte mi raid yapiliyor .

Gönderildi : 26/03/2014 02:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Storage tarafında raidi oluşturmanız yeterli (sadece storage tarafındaki diskler değişecek ise )

raid seviyesi ise raid 10  seklinde öneririm eğer veritabanı sunucu olarak kullanılacak ise bu makina 

powervault raid yapılandırması konusunda 

http://www.youtube.com/watch?v=afvzFyo21a4 adresindeki video örnek olabilir 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 26/03/2014 14:49

(@AdemKARAMESE)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhaba Süleyman Bey,

Ben Dell çalışanıyım. Kurulum ile ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı? Yardımcı olmamı istediğiniz bir durum var mıdır?

Teşekkürler 

Gönderildi : 27/08/2014 20:38

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Merhaba Süleyman Bey,

Ben Dell çalışanıyım. Kurulum ile ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı? Yardımcı olmamı istediğiniz bir durum var mıdır?

Teşekkürler 

Adem Bey post tarihine bakarsanız 26/3 yani 5 ay önce. 5 ayda kurmuşlardır sanırım.  

Gönderildi : 28/08/2014 00:36

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Süleyman Bey,

Teşekkürler 

Adem Bey post tarihine bakarsanız 26/3 yani 5 ay önce. 5 ayda kurmuşlardır sanırım.  

evet Kurduk  teşekkür ederim ilginiz için ..

Gönderildi : 08/09/2014 14:11

(@AdemKARAMESE)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhabalar;

Bilgilendirme için teşekkür ederim. olsun her ihtimale karşın yazmak istedim, kurulum tamamlansa dahi belki fakrlı sorunlar vardır ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzda benimle veya imza bölümümdeki kanallar üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Gönderildi : 16/09/2014 23:17

Paylaş: