Forum

10 Harddisk baglaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

10 Harddisk baglayabilecegim network kasa.

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@idrisaktan)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba bir konu hakkinda birde sizden bilgi almak isityorum. 

youtube izledigim baya bir arastirdigim bir sistem var.

not. telefondan yaziyorum turkce karakter yazamiyorum.

amacim  on adet hdd yi tek bir kasada toplayip network uzerinde icine dosya gonderip ve almak ama bunu yaparken gibabitlik baglanti ile saniyede yuz mb kadar hiza ulasmak istiyorum bunu yani sira kasanin icindeki dosyalara ulasmak icin kullanici adi ve sifre girisi olacak 

internette cesitli sistemler gordum ama o parcalari turkiyede bulmak mumkun olmuyor daha uygun turkiyede tedarik edebilecegim  malzemelerle yapabilirmiyim.

Gönderildi : 09/02/2014 02:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

amacim  on adet hdd yi tek bir kasada toplayip network uzerinde icine dosya gonderip ve almak ama bunu yaparken gibabitlik baglanti ile saniyede yuz mb kadar hiza ulasmak istiyorum bunu yani sira kasanin icindeki dosyalara ulasmak icin kullanici adi ve sifre girisi olacak 

internette cesitli sistemler gordum ama o parcalari turkiyede bulmak mumkun olmuyor daha uygun turkiyede tedarik edebilecegim  malzemelerle yapabilirmiyim.

Synology RS2414+

Gönderildi : 09/02/2014 04:33

(@idrisaktan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kasa şeklinde yapmazmıyız

Gönderildi : 11/02/2014 01:13

(@ertanerbek)
Famed Member

Kasa şeklinde yapmazmıyız

Asus ve gigabyte nın 10 disk kadar disk takılabilen ürünleri var ama genelde iki entegre kullanıyorlar.

Neden illa kasa düşünüyorusunuz ki bu tür dichazlar daha bakım gerektirir daha az elektirik harcar ve daha kolay yapılandırılır...

Gönderildi : 11/02/2014 01:45

(@idrisaktan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sadece merak ediyorum, nasıl bir sistem olacağını nasıl konfigürasyon olacağını ve çalışma şeklini kullanacağı işletim sistemini kurcalamak istiyorum.

Bu arada önermiş olduğunuz sistem hakkında; Türkiye'de bu sistemi satan var mı? 

Birde kendi ağımdaki makineleri tek tek bant genişliğini takip edebileceğim, önerebileceğiniz bir yöntem varmı.

Gönderildi : 12/02/2014 00:50

(@ertanerbek)
Famed Member

Sadece merak ediyorum, nasıl bir sistem olacağını nasıl konfigürasyon olacağını ve çalışma şeklini kullanacağı işletim sistemini kurcalamak istiyorum.

Bu arada önermiş olduğunuz sistem hakkında; Türkiye'de bu sistemi satan var mı? 

Birde kendi ağımdaki makineleri tek tek bant genişliğini takip edebileceğim, önerebileceğiniz bir yöntem varmı.

Virtulbox üzerinde sanal makina oluştur 20 tane disk ekle hocam madem merak ediyorsun.

Evet satan çok bende Türkiye dağıtıcısının teknik kısmında çalışıyorum... Yani alırsanız teknik desteği ben yada arkadaşlarımdan alacaksınız.

Gönderildi : 12/02/2014 02:46

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

İdris bey ;

Araştırdığınız Sistem böyle bir ünite mi acaba?

2U Rackmount Kasa / 12 adet SAS/SATA Disk Yuvası / Redundant Power Supply  
http://www.mtfbil.com/25/MTF-826-2U-Rackmount-Kasa-2x500W-Redundant-Power-12bay-HotSwap-SAS-SATA-disk-yuvasi.htm

Bu sadece Kasa ve gerekli aksesuarlarının olduğu bir üründür.İçine ayrıca İşlemci Bellek Anakart Donanımsal RAID kartı ekleyip birde İşletim Sistemi kurup paylaşıma açmak gerekecektir.

Eğer sadece dosya paylaşımı yapılacak ise  Ertan Bey'in bahsettiği NAS ürünleri son derece mantıklı.Ayrıca işletim sistemi , güncellemesi,yazılımı donanımı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yeter ki Donanım ve yazılım olarak ihtiyaçlara cevap verebilsin.

Ama içine aynı zamanda değişik yazılımlarda kurmak yada ayrıca 10 gigabit Ağ kartı , DVR Kart ,SES Kayıt gibi kartlar takmak zorunda iseniz o zaman Sunucu tabanlı bir sistem kurmak gerekecektir. 

Gönderildi : 12/02/2014 03:27

(@ertanerbek)
Famed Member

İdris bey ;

Araştırdığınız Sistem böyle bir ünite mi acaba?

2U Rackmount Kasa / 12 adet SAS/SATA Disk Yuvası / Redundant Power Supply  
http://www.mtfbil.com/25/MTF-826-2U-Rackmount-Kasa-2x500W-Redundant-Power-12bay-HotSwap-SAS-SATA-disk-yuvasi.htm

Bu sadece Kasa ve gerekli aksesuarlarının olduğu bir üründür.İçine ayrıca İşlemci Bellek Anakart Donanımsal RAID kartı ekleyip birde İşletim Sistemi kurup paylaşıma açmak gerekecektir.

Eğer sadece dosya paylaşımı yapılacak ise  Ertan Bey'in bahsettiği NAS ürünleri son derece mantıklı.Ayrıca işletim sistemi , güncellemesi,yazılımı donanımı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yeter ki Donanım ve yazılım olarak ihtiyaçlara cevap verebilsin.

Ama içine aynı zamanda değişik yazılımlarda kurmak yada ayrıca 10 gigabit Ağ kartı , DVR Kart ,SES Kayıt gibi kartlar takmak zorunda iseniz o zaman Sunucu tabanlı bir sistem kurmak gerekecektir. 

Sadece düzeltme için NAS larda 10 Gigabit kartlar var Dual 10 Gigabit te var, Cihazın hepsi NVR 100 kameraya kadar destekliyorlar USB ses sistemleri ile çalışıyorlar 🙂 Cidden çok gelişti bu aletler 😀

Gönderildi : 12/02/2014 03:34

(@idrisaktan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Tarkan Bey; Ertan beyin önerdiği sistem daha cazip geliyor.

Gönderildi : 12/02/2014 13:08

(@idrisaktan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey; Bu söylediğiniz sistem Türk Parası ile ne kadar.

Gönderildi : 12/02/2014 13:08

(@ertanerbek)
Famed Member

Hocam Merhaba,

Biz satış yada ticari işlem yapan bir firma değiliz sadece teknik destek ve ürün geliştirmesi var, adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bana gönderirseniz o bölgeye hizmet eden bir firma sizi arasın..

Gönderildi : 12/02/2014 14:06

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Bende  size HP StoreEasy 1430 Sata modelini öneririm Windows Storage Server 2012 Standard Edition rürümü ile tam merkezi ve tam yönetilebilen bir sistem sahibi olun derim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 22/02/2014 19:20

Paylaş: