Forum

storage snapshot

Bildirimler
Hepsini Temizle

storage snapshot

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@dursunkaraca)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba iyi günler;

arkadaşlar şirketimizde bulunan 2 serverin yaklaşık 400 gb verisini haftalık olarak yedeğini almam gerekiyor, şu anda yedekler storage cihazına günlük olarak senkronize ediliyor. olduki bir dosyanın 6 ay önceki halini istediler. veya 6 ay önce silinmiş bir dosyayı istediler, snapshot hakkında bir bilgim yok, snapshot ile veri yedekleme yapmak güvenlimidir, orjinal dosyalar silindiğinde kurtarılabilir mi yoksa sadece veriyi eski bir tarihli haline mi çevirir. bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/11/2012 19:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba iyi günler;

arkadaşlar şirketimizde bulunan 2 serverin yaklaşık 400 gb verisini haftalık olarak yedeğini almam gerekiyor, şu anda yedekler storage cihazına günlük olarak senkronize ediliyor. olduki bir dosyanın 6 ay önceki halini istediler. veya 6 ay önce silinmiş bir dosyayı istediler, snapshot hakkında bir bilgim yok, snapshot ile veri yedekleme yapmak güvenlimidir, orjinal dosyalar silindiğinde kurtarılabilir mi yoksa sadece veriyi eski bir tarihli haline mi çevirir. bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

iyi çalışmalar k

Yüksek kapasiteli düşük maliyetleri synology lerden alın SATA disklerle ile büyü kpasite alanı sağlaıp yedekleri buraya alın. Aynı zamanda diğer özelliklerinde tadını çıkartın :D.

www.synology.com

Gönderildi : 17/11/2012 12:26

(@dursunkaraca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ShadowProtect server diye bi program denedim kullanımı basit. peki bildiğiniz başka bi program var mı (ücretsiz veya fiyatı düşük)

Gönderildi : 17/11/2012 17:40

(@EyyupHAMAMCI)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar snapshotu yedekleme amacıyla kullanmanızı tavsiye etmem .En sağlıklı yontem sisteminizn yedeğinin dışarda bir NAS Ve Lto tape urunlerinde yedeklemenizdir.Storage snapshotu kullandığınızda ,orneğin snapshot aldınız,Geriye bir dosya donme ihtiyacı duyduğunuzda tum sistemi o zamanki aldığınız snapshot tarihine dondurmuş olursunuz.Snapshotta tek bir doya değil tum yapıyı donmuş olursunuz..Bu nedenle en sağlıklı yontem mevcut sistemin dışında bir yere sistemin yedeklenmesidir.İyi calışmalar

Gönderildi : 17/11/2012 17:45

(@dursunkaraca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

storagecraft server protect programını denedim. aldığım yedeklerden birine geriye dönmeden başka bir klasöre çıkartıp istediğim veriyi geri alabiliyorum. yani sistemi geriye dönmeye mecbur bırakmıyor, program ücretli 1 aylık deneme sürümü. bildiğiniz ücretsiz bu tarz başka bir pragram var mı? cevaplarınız için teşekkürler. iyi çalışmalar

Gönderildi : 17/11/2012 18:22

Paylaş: