Forum

Seagate BlackArmor ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Seagate BlackArmor Nas 400 Erişim Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar cihazımdaki paylaşımı genel yaptım ve gayet güzelce kullandım. Active Directory ile iletişimini sağladım domain kullanıcılarına tek tek kullanıcı şifre girmemek için. Sorun ondan sonra başladı. \\blackarmor ile yada \\ip adresi ile erişmek istediğimde "borunun diğer ucunda işlem yok" hatası alıyorum. Bu arada cihazda genel paylaşıma açık olan bir klasörümde var. Active directory ye girişiyle birlikte cihaza erişim domain kullanıcıları dışında mümkün olmuyor. Domain kullanıcıları erişebiliyor.

Gönderildi : 13/11/2012 17:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Cihazı kullanmadım ama ithalatçı firma ile görüşmen doğru olur, yani AD desteği açıldığında gelen her istek için domain sorgulaması yapıyor olabilir mi ? 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2012 18:19

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam bağlandığım makinede domainin bir üyesi ve kullanıcılar arasında izin verilmiş bir kullanıcı. versiyon güncellemesi yaptım çözülmedi, ardından en eski firmwareye dönüş yaptım çözüldü fakat içimde rahat olmayınca domaine bağlanma işini iptal ettim şimdilik. müsait zamanda tekrar denemeler yapacağım.

Gönderildi : 27/12/2012 12:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2012 18:03

Paylaş: