Forum

iomega storcenter i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iomega storcenter ix2 erişilemiyor

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
808 Görüntüleme
(@tugrulburak)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

iomega storcenter ix2 ürüne sahibim.

Verilerime erişim yapamıyorum.  Disk yapısını Raid1 olarak kurmuştum.

Cihaz onemli değil ama icindeki verileri diskleri cıkartıp linux bir sistemde gorebilirmiyim?  Yada nasıl gorebilirim verilerimi ?

Tesekkurler

Gönderildi : 22/04/2012 21:23

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Merhaba

Cihazın Tam modeli nedir? Cihazda kaç disk var? Raid 1 yaptığınıza göre disklerden 1'i arızalı olsa dahi diğerinde verileriniz duruyor olmalı. Arabirimine erşiminiz var mı? Cihaz LDAP ile mi authentication yapıyor? Problem bu ise size bir iki önerim olacak.

iomega ix4-200r kullanıcısıyım. 4Disk/4Tb

Gönderildi : 22/04/2012 23:11

(@tugrulburak)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim.

Iomega StorCenter ix2-200  ( 2.1.38.22294 )
2 adet 1 TB disk var.   Raid1 yaptım.

Şu anda cihazın IP'sini  explorera yazarak  web arayuzune erişebiliyorum.  Aşağıda ekran goruntulerini paylaştım.

Cihazın tekrar çalışması o kadar onemli degil icindeki verileri almam benim icin yeterli olacak.

Tekrar teşekkür ederim yardımlarından dolayı.

Gönderildi : 23/04/2012 01:22

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Üzgünüm yardımcı olamayacağım. Anladığım kadarı ile LDAP 'da kullanmıyorsunuz. Local Auth. Yapıyorsunuz. Iomega destek hattını arayabilirsiniz. Destek Hattı (Türkiye): +90 212 465 67 57.  Türkçe destek veriyorlar.

Gönderildi : 24/04/2012 12:55

(@tugrulburak)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim

Gönderildi : 24/04/2012 13:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bence disk2'nin yerine aynı boyutta bir disk takarak raid'i repair etmeye çalışın (tabi otomatiğin dışında böyle bir fonksiyonu varsa cihazın). Disk'i cihazdan söktüğünüz an işlem çoğunlukla data recovery sınıfına girer.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2012 15:01

(@tugrulburak)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Disklere ulasamayınca disklerin ikisinide cıkardım.  ubuntu sistem uzerinde gormek istedim.  Ubuntuda diskin birini error olarak digerini ise saglam olarak gosteriyor. Fakat yinede saglam diskin icerigini goremiyorum. 

Gönderildi : 26/04/2012 17:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Sağlam olanı dosya sistemine göre linux üzerinden uyumlu bir araç ile recovery edip içeriğini almaya çalışın. Linux, nfs dosya sistemlerinde tablo repair tecrübem yok.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/04/2012 19:02

Paylaş: