Forum

Sanallaştırma i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallaştırma için Storage tercihi

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@MuhammedCOMETEN)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

EMC VNX 5100  -  DELL
PV3600F  Sanallaştırma için hangi ürünü tercih edersiniz.?Deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Gönderildi : 30/11/2011 19:23

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

EMC VNX 5100  -  DELLPV3600F  Sanallaştırma için hangi ürünü tercih edersiniz.?Deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Dell PV3600F Ürününü Kullandım Bir Projede Tavsiye Edebilirim EMC İnceledim Oda Güzel Bir Ürün  Ama Kullanmadığım İçin Herhangi Bir Yorum Yapamam Yanlız Ben Dell Ürününde 600gb 15k Fiber Disk Kullandım Mükemmel Performans Verdi Bunun Yanı Sıra 2. Bir 3600F Alındı Onuda Replike Çalıştırdım Yedekli Storage Oldu Tavsiye Edebilirim. 

Gönderildi : 30/11/2011 19:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

EMC VNX 5100  -  DELL
PV3600F  Sanallaştırma için hangi ürünü tercih edersiniz.?Deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Ne sanallaştıracaksınız ?

Gönderildi : 30/11/2011 23:33

(@MuhammedCOMETEN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hyper-v failover cluster yapısı içind kullanılacak bu storagelardan bir tanesi.Sanal sunucularımız SQL server,Exchange server,File server ve Terminal server olarak planladık.

Gönderildi : 01/12/2011 19:10

(@serkantas)
Prominent Member

Hyper-v failover cluster yapısı içind kullanılacak bu storagelardan bir tanesi.Sanal sunucularımız SQL server,Exchange server,File server ve Terminal server olarak planladık.

İki Üründe İşini Görür Ama Replikasyon Düşünüyorsan Dell Veya HP Olabilir Düşünmüyorsan İkiside Fiber İkiside Kaliteli Ürünler.

Burda Disk Konfigurasyonu Ve Sn= Aktarım Hızı Önemli Bu Konularda Araştırmalar Yap HP P6000 Eva Ailesinide İnceleyebilirsin ... 

Gönderildi : 05/12/2011 00:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Failover yapısı için Hp P2000 storage tavsiye edebilirim. Proejlerimde sıklıkla kullandım.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 05/12/2011 01:11

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

NAS performansı size yeterli olabilir mi ? Ağ üzerinden Disk hızları ile doğru orantılı olarak 200 MB anlık yazma hızı yeterli olur ise Synology cihazları oldukça yeterli olacaktır.

Gönderildi : 05/12/2011 01:21

(@MuhammedCOMETEN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Burada DELL PV3600F ile EMC VNX 5100 arasındaki en belirgin fark ramlari.DELL 4GB, EMC 8GB

İleride  2-3 yıl sonrası için disaster planlıyoruz.Storagelar üzerinde 10X600 GB SAS 15K disk konfigürasyonuyla satın alma yapacağız.

EMC tarafında disaster ile ilgili problem var gibi ama zaten şu andada disaster uygulamaları için yazılımlar kullanılarak farklı storagelar arasında da

disaster yapılabiliyor bildiğim kadarıyla.

Gönderildi : 05/12/2011 18:27

(@serkantas)
Prominent Member

Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Burada DELL PV3600F ile EMC VNX 5100 arasındaki en belirgin fark ramlari.DELL 4GB, EMC 8GB

İleride  2-3 yıl sonrası için disaster planlıyoruz.Storagelar üzerinde 10X600 GB SAS 15K disk konfigürasyonuyla satın alma yapacağız.

EMC tarafında disaster ile ilgili problem var gibi ama zaten şu andada disaster uygulamaları için yazılımlar kullanılarak farklı storagelar arasında da

disaster yapılabiliyor bildiğim kadarıyla.

Güzel Bir Nokta. Evet yazılım İle Disaster Yapılıyor Donanımın Konuşmasımı Yoksa Yazılımın Konuşmasımı Bence Donanım :))))

Bundan Ziyade Eva4400'lerde Ram 1+1 Ama Fazlasıyla Yetiyor. Onun İçin Dell'de 4 Gb Var Ama Ben Kurduğum Yapıda Mükemmel Hızlı Panel Ve Görüşme Hızı Gördük Ama EVA Serisinin Yeni Ürünü Olan P6000 Çok Övüldü Ama Daha Nasip Olmadı Kurmak . 

Gönderildi : 05/12/2011 22:09

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Emc Güzel bir tercih, replication tarafında bir sıkıntısı yoktur yazılımla yapar gayet iyi yapar..
HP p2000  LeftHand ve Eva erisine kadar hemen hemen hepsiyle Proje yaptım hala yapıyorum. Yapınızın büyüklülüğünü bilmiyorum ancak HP EVA P6500 inceleyin derim.

Gönderildi : 25/12/2011 01:21

(@ozturk.kenan)
Gönderiler: 11
Active Member

Selamlar;

İkisi yerine Fujitsu eternus serisini öneririm. VNX 5100 e karşılık gelen DX60S2 yada DX80S2 olabilir.

Dinamik cache yönetimi, online raid migration, controller cache protection gibi gelişmiş özellikler tüm ürünlerinde mevcut.

Gönderildi : 04/05/2012 14:16

Paylaş: