Forum

QNAP TS419P - İKİ F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

QNAP TS419P - İKİ FARKLI MAP ALANI ATAMA HAKKINDA

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

QNAP TS419P - iki farklı map alanı atama sı yapamıyorum tanker ve egitim olarak iki farklı klasoru map yapmaya calısdıgım zaman asagıdaki gibi

hata mesajı alıyorum xp isletım sisteminde windows server 2003 de bu problemi yasamıyorum fakat klasorlerı tek tek map yapabılıyorum 2. map yapmak istedigim klasoru yapmaya izin vermiyor

The mapped network drive could not be created because the following error has occurred:

Multiple connections to a server or shared resource by the
same user, using more than one user name are not allowed. Disconnect all
previous connections to the server or shared resource and try again.

tesekkurler

Gönderildi : 20/09/2011 01:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

QNAP TS419P - iki farklı map alanı atama sı yapamıyorum tanker ve egitim olarak iki farklı klasoru map yapmaya calısdıgım zaman asagıdaki gibi

hata mesajı alıyorum xp isletım sisteminde windows server 2003 de bu problemi yasamıyorum fakat klasorlerı tek tek map yapabılıyorum 2. map yapmak istedigim klasoru yapmaya izin vermiyor

The mapped network drive could not be created because the following error has occurred:

Multiple connections to a server or shared resource by the
same user, using more than one user name are not allowed. Disconnect all
previous connections to the server or shared resource and try again.

tesekkurler

Hocam buarada söylediği, Aynı kullanıcı tarafından birden fazla bağlantı açılmaya çalışıldığı, birden fazla bağlantı için tek kullanıcıya izin verilmediği ve daha önceki bağlantılarınızın hepsini kapatıp tekrar denemeniz.

Lakin Qnap ın bu şekilde bir sorunu olduğunu sanmıyorumi fakat sistem bir bağlantı limitlemesine sahip olabilir paylaşım verdiğiniz klasöre yada varsa firewall ına bir bakın bir kullanıcı için bir bağlantı gibi bir izin olabilir, onu kaldırmanız gerekiyor olabilir.

Gönderildi : 20/09/2011 02:25

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Qnap tarafında bir firmware güncellemesi yaparsanız belki sorununuz çözülebilir. Bende daha önce böyle bir hata duymadım ve görmedim henüz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/09/2011 02:28

Paylaş: