Forum

İmaj alma programı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İmaj alma programı tavsiyesi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,112 Görüntüleme
(@robinsoncrusoe)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar.

3 server'ımızın ve birkaç PC'nin backup'ını düzenli olarak almak istiyoruz.

Acronis'te çalışma esnasında imaj alabildiği ve önceki imaja göre değişiklikleri kaydettiği, bu sayede sistemi çok yormadığı bilgisini, aldım. Doğru mudur?

Ekonomik ve çalışma sırasında imaj alabilecek yazılım tavsiyeniz var mı?

Alternatif öneriniz var mı?

Elimizde 2 TB Intel Storage sistem var ama 8tb destekleyen ve ilk planda 2 tb hdd takacağımız bir sistem alımı yapacağız. Bu sistemde üzerinde istediğimiz işi yapacak yazılımla gelen bir donanım var mıdır? Varsa böyle bir sistem tercih ederiz.

Gönderildi : 14/04/2010 17:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Acronis çoğu kişinin güvenini ve tercihini kazanmıştır.Size uygun ürün için distrübütör olan kavi eğitimle konuşaiblirsiniz.Eğitimi için ise net üzerinden eğitimlerine katılabilirsiniz.Detalı bilgiyi kavi bilgisayardan alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/04/2010 17:19

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Production ortamında Acronis True Image Echo Enterprise Server & Universal Restore kullanıyorum. Belirtmiş olduğunuz özellikleri ve çok daha fazlasını içeriyor. Tavsiye ederim.

Gönderildi : 19/04/2010 16:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Acronis buişte gerçekten bir numara, gerek sistem kurtarma alanaları, gerek önyüklenebilir cd sistemi, gerek kendisini ispatlamış güvenilirliği ile şu an backup yazılımları alanında pekte alternatifi olmayan bir yazılım.

Fakat fiyat performans oranında sistem yerine sadece dosya yedeklemesi düşünüyorsanız SYNC çalışabilen tonla ücretsiz yazılım var. Kendi dağıtıcısı olduğumuz Synology cihazları ile gelen ücretsiz Data Replicator 3 yazılımı ile SYNC ( Gerçek zamanlı, 1 ms. ) olarak dosya yedeklemesi yapabilirsiniz. Tabi Synology cihazları radi5 ve Radi5+Spare desteğine sahip olduğu için dik güvenliğindede ödün vermeden tüm bu illerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gönderildi : 10/05/2010 13:09

Paylaş: