Anasayfa » Forum

Veritabanına yazıla...

Veritabanına yazılan kaydı bulmak  

RSS
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Merhaba

SQL2008 R2 üzerinde bir DB var. Bu veritabanına hangi tabloya hangi veri yazılıyor bunu bulmam gerek. "Change Tracking" özelliğini aktif hale getirdim. Ama burada kaldım. Yazılan veriyi ve hangi tabloya yazıldığını da bilmiyorum. Veritabanın tümünü izleyip hangi tabloya hangi veri yazılmış bunu nasıl izleyebilir/görebilirim?

Alıntı
Gönderildi : 21/06/2019 14:24
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Yaşadığım problemi farklı bir yöntem ile çözüm. Tablolardan ikisinin içeriğini tümü ile sildim. Ama sorumun cevabını öğrenebilirsem de hiç fena olmayacak. Tşk. ler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2019 15:28
Can Kaya
(@cankaya)
Üye Forum Yöneticisi

Merhabalar hangi yöntem ile çözdüğünüzü yazarsanız ilerde o mesajdan faydalanacak insanlar olacaktır. Sorunun çok fazla cevabı var aslında ancak en teorik olanı extended event ya da profiler ile db üzerinden yapılan aktiviteleri loglamak kaydetmek. 

Bu yöntemle veri tabanınıza atılan sorguları da görür genel olarak db üzerinde neler olduğuyla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2019 20:32
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Merhaba

Sorunu tabloların içeriğini temizleyerek çözdüğümü bir sonraki postta yazmıştım. "Nasıl temizledin?" derseniz Aşağıdaki komut ile tabloları temizledim.

İyi Çalışmalar.

DELETE FROM [DBNAME].[dbo].[TabloAdı]

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 08:38
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol