Forum

TEST DB Restoring.....

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] TEST DB Restoring...

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
2,612 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

SQL 2012 Test sunucusu üzerinde daha evvel almış olduğum backup dosyası ile test db(1,4TB) oluşturmayı denedim. No Recovery modda bu işlem tamamlandı ancak sonrasıda yaklaşık 5 gündür ekran görüntüsünde olduğu gibi DB restoring modda kaldı. Bu süreci takip edebileceğim bir ekran var mı ? veya bu sorunumu nasıl düzeltebilirim 

RestoringDB
Bu konu 5 yıl önce Altan Şimşek tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/09/2019 14:12

(@cankaya)
Gönderiler: 117
Üye

Database i restore ederken WITH NORECOVERY parametresini kullanmış olabilirsiniz. Full backup dosyasında tail backup alıp onu restore edememeiş olabilirsiniz. Operasyonun loglarını görmemiz lazım. Ya da restore işlemi hala devam ediyor olabilir. SQL error loglarına bakmanızı öneririm.

Operasyon hala devam ediyorsa;

select * from sys.sysprocesses where spid= "ID"

Operasyon bittiyse 

select * from sys.sysdatabases 

DMW sini kullanabilirsiniz. 

Bir şekilde restore işlemi bitti ancak dbyi okuyamıyorum diyorsan aşağıdaki komutla dbyi okumaya açabilirsiniz

RESTORE DATABASE "dbNAME" WITH RECOVERY 

Gönderildi : 06/09/2019 17:25

(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @cankaya

Database i restore ederken WITH NORECOVERY parametresini kullanmış olabilirsiniz. Full backup dosyasında tail backup alıp onu restore edememeiş olabilirsiniz. Operasyonun loglarını görmemiz lazım. Ya da restore işlemi hala devam ediyor olabilir. SQL error loglarına bakmanızı öneririm.

Operasyon hala devam ediyorsa;

select * from sys.sysprocesses where spid= "ID"

Operasyon bittiyse 

select * from sys.sysdatabases 

DMW sini kullanabilirsiniz. 

Bir şekilde restore işlemi bitti ancak dbyi okuyamıyorum diyorsan aşağıdaki komutla dbyi okumaya açabilirsiniz

Can hocam selamlar

Bu komut ile sorunum düzeldi, sanırım restore işlemi bitmiş ama görüntü öğlece kalmış çok teşekkürler

Gönderildi : 10/09/2019 19:24
Can Kaya and Can Kaya reacted

Paylaş: