Forum

SQL Server Yedeklem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server Yedekleme - Klasör görmeme hatası

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
 Adem
(@ademsadik)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

sql sunucuma uzaktan bağlandım. Bir veritabanını yedekliyorum. Yol olarak Yerel C altında oluşturduğum bir klasörü göstereceğim ama klasörü görmüyor.

Studio içinden baktığımda C altında Backup diye bir klasör var gibi görünüyor ama C'ye baktığımda öyle bir klasör göremiyorum.
Gizli sistem dosyaları vs herşeyi açıp baktım.

Kendisi yedeklemede böyle bir yol gösteriyor, ancak bu klasörü de bulamadım.

image

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 12/10/2023 16:14

(@serkanates)
Gönderiler: 1282
Üye

Günaydın Adem bey;

Bu dizin sunucuda bulunur. Uzaktan bağlandım yazmışsınız, eğer dizini kendi bilgisayarınızda arıyorsanız görmemeniz doğal bir durum. İlgili dizini sunucu tarafında kontrol ettiğinizde görüyor olmalısınız.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/10/2023 09:21

Adem
(@ademsadik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günaydın Serkan Bey,

Evet uzak sunucuda. Sonradan olayı anladım. Uzak sunucuya başka çeşit bir bağlantım yok. Dosya sistemine erişemiyorum.
Bu durumda kendi bilgisayarıma sql deneme sürümü kurdum onun içine copy mantığı ile uzaktaki DB'yi almaya çalıştım ama tam olarak başaramadım. Yedeklemeyi localdeki SQL içine aldım.  Son aşamada hata verdi.

Kontrol ettiğim DB'nin bir kopyasını local makineye indirmiş. Tabloları kontrol ettim hepsi sorunsuz görünüyordu.

İnternetten bayağı araştırdım kurcaladım. Birkaç yöntem var ama konuya tam hakim olmadığım için net sonuca ulaşamadım.

Gönderildi : 13/10/2023 10:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Yapmaya çalıştığınız şey pek açık değil bana ilk soru da garip gelmişti, hedefinizi daha temiz bir şekilde anlatın. RDP oturumuyla gelen disk remap'lerini sunucu üstünde ki app'ler görmez muhtemelen olmayacak birşey deniyorsunuz. Web den eriştiğiniz bir sunucuya doğal olarak kendi cihazınızda ki diskleri map'leyemezsiniz şayet kendinize backup almaya çalışıyorsanız, arada vpn tunnel olması ve smb erişimi olması şart.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/10/2023 12:22

Adem
(@ademsadik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkürler.

Konuya tam hakim olmadığım için anlatamadım olayı.

İp adresi ile uzak sql sunucuya bağlanıyorum. Sql management ile.

Buradaki veri tabanını, yerel diskime yedeklemek istiyorum. Ama başaramadım.

Gönderildi : 13/10/2023 13:52

(@omercolakoglu)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Merhabalar,

Local makinedeki backup dosyasının sunucunun diskine kopyalayın. Sonra tekrar yedekten dönmeyi deneyin. RDP yaptığınız sunucu backuptan dönmek istediğinizde sizin diskinizi görmez.

Gönderildi : 13/10/2023 15:20

Adem
(@ademsadik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@omercolakoglu RDP yapmıyorum hocam.  onu yapabilsem zaten bütün sorun çözülüyor.

sadece ip adresi ile sql sunucuyu görüntüleyebiliyorum. onun dışında hiçbir erişimim yok.

Gönderildi : 13/10/2023 15:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

"Buradaki veri tabanını, yerel diskime yedeklemek istiyorum. Ama başaramadım."
söylediğiniz erişim kısıtıyla bunu başaramazsınız. Sadece backup job başlatmış olursunuz sunucu kendi diskine backup alır fakat o dosyaya da erişemezsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/10/2023 15:46

(@omercolakoglu)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Backup dosyasını azure blob a atıp, management studio üzerinden dönerken restore from url diyerek azure blob üzerinden ile dönebilirsin. Dosya boyutu ne kadar?

Gönderildi : 13/10/2023 16:00

Paylaş: