Forum

SQL 2014 Avabilabil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] SQL 2014 Avabilabilty Group Kurulumu Hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,218 Görüntüleme
(@altincem)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
DC,Node1 ve Node2 şeklinde bir yapım var. Hepsi aynı IP bloğunda. Fakat DC üzerinde farklı IP blok bir network kartı var. Ayarları default şekilde. Diğer DNS olan network kartının IP kısmı dafult ve DNS kısmında 127.0.0.1 yazıyor.IPv6 larda kapalı şekilde. 2 tarafta sorunsuz pingleme var.

Cluster kurulumunu sorunsuz validate geçiyor, kurulumu yapıyorum. Qurom ekliyorum sorun yok.

Avabilabilty Group için gerekli ayarları açıyorum ve kuruluma başlıyorum.Hatalar aşağıdaki gibi.

Availability group 'TestAG' failed to process add-database command. The local availability replica is not in a state that could process the command. Verify that the availability group is online and that the local availability replica is the primary replica, then retry the command. (Microsoft SQL Server, Error: 41190)

None of the IP addresses configured for the availability group listener can be hosted by the server 'Node2'. Either configure a public cluster network on which one of the specified IP addresses can be hosted, or add another listener IP address which can be hosted on a public cluster network for this server. (Microsoft SQL Server, Error: 19456)

Sorum DC üzerin statik ayarlama olmadığı ve 2. bir NIC olduğu için midir?Öneri Tavsiye açığım. Teşekkürler.

Kullanıcı yetkileri denemek için en yüksek yetkileri vererek ilerlemekteydim.

Gönderildi : 30/11/2020 13:35

(@altincem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

26 görüntüleme:( tavsiyeleri değerlendirebilirim. Sorun için en ufak fikir işime yarayabilir. Teşekkürler

Gönderildi : 30/11/2020 15:29

(@omercolakoglu)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Gönderen: @altincem

Merhabalar,
DC,Node1 ve Node2 şeklinde bir yapım var. Hepsi aynı IP bloğunda. Fakat DC üzerinde farklı IP blok bir network kartı var. Ayarları default şekilde. Diğer DNS olan network kartının IP kısmı dafult ve DNS kısmında 127.0.0.1 yazıyor.IPv6 larda kapalı şekilde. 2 tarafta sorunsuz pingleme var.

Cluster kurulumunu sorunsuz validate geçiyor, kurulumu yapıyorum. Qurom ekliyorum sorun yok.

Avabilabilty Group için gerekli ayarları açıyorum ve kuruluma başlıyorum.Hatalar aşağıdaki gibi.

Availability group 'TestAG' failed to process add-database command. The local availability replica is not in a state that could process the command. Verify that the availability group is online and that the local availability replica is the primary replica, then retry the command. (Microsoft SQL Server, Error: 41190)

None of the IP addresses configured for the availability group listener can be hosted by the server 'Node2'. Either configure a public cluster network on which one of the specified IP addresses can be hosted, or add another listener IP address which can be hosted on a public cluster network for this server. (Microsoft SQL Server, Error: 19456)

Sorum DC üzerin statik ayarlama olmadığı ve 2. bir NIC olduğu için midir?Öneri Tavsiye açığım. Teşekkürler.

Kullanıcı yetkileri denemek için en yüksek yetkileri vererek ilerlemekteydim.

Merhaba,

Sistem üzerinde cross ethernet bağlama imkanı var mı? Mevcut ethernetlerin yanına heart beat için iki tane ethernet takıp cross çalıştırarak cluster kurmayı denediniz mi?

Bir de ekran paylaşırsanız çok memnun olurum.

Gönderildi : 02/12/2020 22:20

(@omercolakoglu)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Ekran=Ekran görüntüsü hata mesajının ekran görüntüsü.

Gönderildi : 03/12/2020 11:34

(@altincem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Ömer hocam, sistemi en baştan kuruyorum kurulumları tamamladığımda tekrar bilgi veririm. Dönüşünüz için teşekkürler

Gönderildi : 03/12/2020 12:03

(@altincem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tek kart ile sorunsuz kuruldu. 

Gönderildi : 08/12/2020 10:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun. Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/12/2020 00:06

Paylaş: