Forum

Logo Malzeme Maliye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Logo Malzeme Maliyet Fiyatı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
6,234 Görüntüleme
(@omer)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.  Logoda malzemeye sağ tuşa basıp iş yeri fiyatları seçeneğinde çıkan net maliyet fiyatı olan tutarı sql olarak nasıl çekebiliriz.

Gönderildi : 28/06/2019 22:45

(@vedatozerr)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Merhaba,

Sorunuzu tam anlayamadım ?  Malzeme kartları ile ilgili çeşitli bilgileri yazıyorum.

1- Malzeme kartlarında Sağ Tuş / Tanımlı Satış-Satınalma fiyatları  LG_XXX_PRCLIST tablosunda tutulmaktadır.

2- Malzeme kartlarında Sağ Tuş / Standart Malzeme Maliyetleri bilgileri ise LG_XXX_STDUNITCOST  tablosunda tutulmaktadır.

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Antalya
[email protected]

Gönderildi : 28/06/2019 23:07

(@omer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vedat bey, alınan hizmet faturalarında sağ tuşa basıp maliyet fişi oluştur seçeneğinde almış olduğum hizmet faturasını almış olduğum ürüne maliyet olarak yansıtıyorum. Örneğin malzeme alış fiyatım 5 lira maliyet eklendiğinde 5,50₺ oluyor. Malzeme de ürüne sağ tuş yaptığımda alış fiyatları dediğimde maliyetli fiyatı olan 5.50 yerine sadece normal alış fiyatı olan 5₺ geliyor. Ürüne sağ tuşa basıp işyeri fiyatları dediğimde alış fiyatım 5, maliyetli fiyatım 5.50 olarak görebiliyorum. Bu maliyetli fiyatı sql de hangi tablodan nasıl çekebilirim. İkinci bir konu olarak ta sql'de satış fiyatlarını çekebiliyorum lakin birden fazla satış fiyatı geliyor en sonki satış fiyatını nasıl çekebilirim.

Gönderildi : 28/06/2019 23:25

(@vedatozerr)
Trusted Member

Merhaba,

Maliyet dağıtım fişi oluşturulduktan sonra Stlıne tablosunda bulunan COSTDISTPRICE alanına dağıtılan birim maliyeti yazmaktadır.

Maliyet Dağıtım Fişleri : LG_001_01_COSTDISTFC

Maliyet Dağıtım Fiş Detayı : LG_001_01_COSTDISTPEG

Antalya
[email protected]

Gönderildi : 29/06/2019 07:50

(@omer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vedat bey yardım ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler işimi fazlasıyla yaradı.

Gönderildi : 29/06/2019 09:01

(@vedatozerr)
Trusted Member

Merhaba,

Tanımlı satış veya alış fiyatları LG_XXX_PRCLIST tablosunda tutulmaktadır. Burada başlangıç ve bitiş tarihini baz alarak tek fiyat çıkarabiliriz. 

Sorgu Sql 2005 ve üstü versiyonlarda çalışır.

SELECT
ITEMS.CODE 'Stok Kodu',
ITEMS.NAME 'Stok Adı',
ITEMS.NAME3 'Açıklama2',
ITEMS.STGRPCODE 'Stok Grup',
CASE WHEN ITEMS.ACTIVE=0 THEN 'Kullanımda' else 'Kullanım Dışı' end 'Kart Durumu',
[Fiili Stok]=ISNULL((SELECT ROUND(SUM(TOT.ONHAND),2) FROM LV_006_01_STINVTOT TOT WHERE TOT.STOCKREF=ITEMS.LOGICALREF AND
TOT.INVENNO=-1),0),
UNITSETL.CODE [Ana Birim],
ISNULL(ALIS.[Birim Fiyat],0)[Birim Fiyat],
ISNULL(ALIS.[Birim Fiyat (Net)],0) [Birim Fiyat (Net)],
[Tanımlı Satış Fiyatı]=CAST(ISNULL((SELECT TOP 1 Lİ.PRICE FROM LG_006_PRCLIST AS Lİ WHERE Lİ.CARDREF=ITEMS.LOGICALREF AND Lİ.PTYPE='2'
AND((Lİ.BEGDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.BEGDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) ) OR
(Lİ.ENDDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.ENDDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) ) OR
(Lİ.BEGDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.ENDDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104)))),0) AS decimal(38,2))
FROM LG_006_ITEMS ITEMS WITH(NOLOCK) LEFT OUTER JOIN LG_006_UNITSETL UNITSETL WITH(NOLOCK) ON ITEMS.UNITSETREF=UNITSETL.UNITSETREF AND UNITSETL.MAINUNIT=1
OUTER APPLY
(
SELECT TOP 1 STOCKREF,DATE_,FTIME,
CAST(ISNULL(VATMATRAH/NULLIF(AMOUNT,0),0) AS decimal(38,2)) [Birim Fiyat],
CAST(ISNULL((VATMATRAH+COSTDISTPRICE)/NULLIF(AMOUNT,0),0) AS decimal(38,2)) [Birim Fiyat (Net)]
FROM (
SELECT
STLINE.STOCKREF,
STLINE.DATE_,
STLINE.FTIME,
STLINE.VATMATRAH,
STLINE.COSTDISTPRICE,
(STLINE.AMOUNT*(CASE WHEN STLINE.UINFO2=0 THEN 1 ELSE STLINE.UINFO2 END)/(CASE WHEN STLINE.UINFO1=0 THEN 1 ELSE STLINE.UINFO1 END)) AMOUNT
FROM LG_006_01_STLINE STLINE WITH(NOLOCK)
WHERE STLINE.TRCODE IN(1) AND STFICHEREF<>0 AND STLINE.CANCELLED=0) AS T
WHERE T.STOCKREF=ITEMS.LOGICALREF
ORDER BY DATE_ DESC,FTIME DESC
) AS ALIS
WHERE ITEMS.CARDTYPE<>22
ORDER BY 1,2

Antalya
[email protected]

Gönderildi : 29/06/2019 10:19

Paylaş: