Kullanıcı Parolalar...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Kullanıcı Parolaları  

  RSS
Aykut Koyuncu
(@aykutkoyuncu)
Üye

Merhabalar,

Şirketimiz de yaklaşık 80 tane mağaza var. SQL Server 2012 üzerinde Nebim programını çalıştırıyoruz ve mağazalarımız bu programa uzak masaüstü ile kullanıcı adı ve şifre girip bağlanıyorlar. Yaklaşık 80 kullanıcının kullanıcı adına ulaşabiliyorum ama şifreleri de lazım bana. SQL Server kullanmadan bunlara nasıl ulaşırız ? 

Alıntı
Gönderildi : 13/11/2019 10:45
Can Kaya
(@cankaya)
Üye Forum Yöneticisi

SQL Server kullanarak şifrelerine ulaşabiliyor musunuz ? Şifreler bir tabloda clear text mi tutuluyor ? Soruyu biraz daha açar mısınız ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2019 10:47
Aykut Koyuncu
(@aykutkoyuncu)
Üye

@cankaya

Hayır şifreleri göremiyorum problemim de bu zaten. Kullanıcılar ve Gruplar kısmından kullanıcıları görüntüleyebiliyorum fakat şifrelerini göremiyorum. Bunların listesi istendi benden kullanıcı adı ve şifreler fakat şifreleri toplu olarak nasıl alabilirim onun hakkında yardım rica ediyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2019 10:55
Can Kaya
(@cankaya)
Üye Forum Yöneticisi

Nebim özelinde belki bir yolu vardır @aykutkoyuncu bey ancak sql server tarafında bunun bir yolu yok. SQL Server size şifreleri clear text olarak vermez veremez olayın doğasına aykırı olurdu.Var olan kullanıcı şifresinin hash ini alabilirsiniz en fazla bu operasyonun amacı da başka bir sunucuya o kullanıcıyı taşımak isterseniz şifresini bilmeden bu işi yapmanıza yardımcı olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2019 11:00
Paylaş: