Forum

Hibrit Yapı ile SQL...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hibrit Yapı ile SQL Server

5 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
557 Görüntüleme
(@mertkuskapan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir fiziksel sunucum var ve içerisinde hyper-v windows sunucularım çalışmaktadır. Aynı şekilde başka bir veri merkezinde de fiziksel sunucum var ve içerisinde hyper-v windows sunucularımın replikası durmaktadır. Bir sorun olduğunda ikinci veri merkezinden manuel olarak start ediyorum.

Ben iki sunucu arasında ipsec vpn kurdum ve sql server high availiblity yapmak istiyorum. bunun için aynı ağda olmam veya mpls fiber hattına ihtiyacım olduğu bilgisini öğrendim fakat bu böyle olmamalı. Cloud servisler kullanarak veya bir şekilde sql serverin birebir aynısı karşı tarafta olması gerekiyor ve failover durumlarının çalışabilmesini istiyorum. Bu konuda tecrübeleriniz ve önerilerinize açığım.

Bu tarz durumlar olmadan azureden servis almak sql'i orada barındırmak epey maliyetli.

Gönderildi : 31/08/2023 21:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/sql_server-4/farkli-lokasyonlarda-vpn-ile-sql-server-high-availibility-allways-on-kullanimi/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2023 04:14

(@bahattinozkan)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Selamlar;
isterlerinize göre ekstra lisans maliyetleri oluşacağını da göz önünde bulunduracak olursak Allways On için(Enterprise Lisans) alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Örneğin Zerto ile Replikasyon yaptırabilirsiniz veya ArcServe Continuos Availability ürünlerine göz atabilir maliyetleri karşılaştırabilirsiniz.

Gönderildi : 01/09/2023 14:31

(@mertkuskapan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim. değerlendireceğim

Gönderildi : 16/10/2023 18:03

(@mertkuskapan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Benim bu yapiyi caliştiramama sebebim hyper-v virtual ethernet kartının karma mod özelliğinin açık olamamasından kaynaklıymış 🙂

Gönderildi : 16/10/2023 18:04
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: