Forum

Eski SQL Backup do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eski SQL Backup dosyalarını otomatik sildirme.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,503 Görüntüleme
(@MuratDoganay)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

SQL 2000 de disk üzerinde schedule yedekleme aldırırken tarih kısıtı verebiliyorduk..

Yani şöyleki: 

Disk üzerine aldığı DB yedekleri mesela 2 hafta öncesini otomatik olarak sil gibi bir seçenek vardı..

ve bunu seçtiğimizde yedekleme klasörümüzde sadece son 2 hafta güncel olarak tutuluyordu.

SQL 2005 te bu işlemi yapamıyorum ..

Ben mi bulamadım yoksa böyle bir şeçenek yokmu..

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Gönderildi : 09/04/2009 18:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32984
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

SQL 2005 üzerinde backup setler için exprise tarihi belirlerseniz zaten yedek setleri bu tarihten önceki yedeklerin üzerine yazılmaya başlar veya bunu sizde elle yapabilirsiniz

http://www.mssqltips.com/tip.asp?tip=1324

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2009 19:22

(@onureray)
Gönderiler: 37
Eminent Member

merhabalar.

hakan bey'in söylediğide bir çözümdür fakat aynısını sql2005 ilede yapabiliyorsunuz bunu için ise management studio'yu açın ve servera bağlanın. management sekmesi altında maintenance plans adı altında bir sekme göreceksiniz. oradan backup için olan maintenance plana sağ tuş yapıp modify deyin. açılan kısımda history clean up task ve maintenance clean up task adı altında 2 adet task göreceksiniz. bunlardan kaçgünlük history tutulsun ve kaç günlük back up dosyası (hatta kaç saatlik...vb) tutulsun gibi seçenekleri modify diyerek seçebilirsiniz. eğer bu tasklar yok ise toolbox tan açılan maintenance tasks adlı kısımdan u taskları ekleyebilir ve sıralamayı seçerek bunları ekleyebilirsiniz.

bunlarındışında yine management studiodan management sekmesinden maintenance plans sekmesine sağtuş yapıp buradan wizardı seçip yine db back up task oluşturabilirsiniz. oluştururken yukarıda bahsettiğim taskları seçin ve sıralamasını history clean up task sonra maintenance clean up task ve enson back up task şeklinde seçip buradan yine gerekli ayarları wizard aracılığı ile yapabilirsiniz. burada daha bir sürü task mevcut ki bunlar shrink, reorganize index gibi tasklardır. incelemenizi öneririm.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 18/04/2009 05:03

Paylaş: