Forum

MSSQL 2005 ve MySQL...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSSQL 2005 ve MySQL aynı makinede olur mu?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,677 Görüntüleme
(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, MSSQL 2005 ve MySQL aynı makinede çalışır mı? IIS te bulunan farklı sitelerin bazıları MySQL, bazıları ise MSSQL kullanırsa sorun olur mu? Nette araştırdım, çoğu yerde sorun olmaz diyor fakat bazı forumlarda biri diğerini yavaşlatır, servislerde çakışma olabilir gibi yorumlarla karşılaştım. Bu kurulumu gerçek ortamda deneyen oldu mu veya fikriniz nedir? Teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/12/2008 17:50

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

MySQL ile SQL server ı bu güne kadar bu şekilde hiç denemedim ama Pervasive SQL ve SQL Server 2005 aynı makinada sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca SQL Server 2005 ve SQL Expreside aynı PC ye kurup çalışmasını sağlamıştım. Sonuç itibariyle datalar ayrı yerde olacağından sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ama her nekadar sorun çıkartmaz gibi görünsede her ikiside aktif olarak çalışacaksa PC yi haddinden fazla yorar bence. İmkanınız varsa tabikide ayrı tutmanız daha iyi olur kanaatindeyim.

Gönderildi : 31/12/2008 17:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308
Illustrious Member Yönetici

İkisinide aynı makina üzerinde uzun süre kullandım.PErformans etkilemesi senin elinde olan sunucu makinenin özelliklerine ve uygulamalar da kullanılan sorgu ların yapılarına bağlıdır.Onun haricinde  bir problem çıkacağını düşünmüyorum.

Gönderildi : 02/01/2009 18:21

Paylaş: