Forum

sql log şişmesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql log şişmesi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
2,860 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

hafta bir tam full backup almama rağmen. örneğin cuma günü full backup alıyorum. fakat 2 hafta bir bazen bir hafta bir baktığımda lglar şişmiş gözüküyor.

ve erp sistemi duruyor. sql den logları boşaltıyorum sistem çalışmaya devam ediyor. fakat benim nlayamadığım full backup almam rağmen niye loglar şiş,yor

Gönderildi : 18/03/2018 22:37

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Yavuz hocanın belirttiği gibi log backup almanız gerekir ve bunu task olarak yapılandırmanız, benzer durumu yaşamanızın önüne geçer.

log dosyası boyut olarak yüksek ise, log backup + shrink kullanabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2018 04:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Veritabanı tipi önemli. Veri tabanınız simple tip olarakmı ayarlanmış yoksa full olarak mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/03/2018 00:19

Paylaş: