Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSRS Hata

Gamze ULAS
(@GamzeULAS)
Üye

Merhaba,

 

SSRS' te ilk defa rapor hazırlıyorum.Table içine datasetten field attığımda sonuç getiriyor ancak expression yazmak istediğim de hata alıyorum.Bir yerde eksik birşey mi yaptım yoksa expression mı yanlış anlayamadım.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Hata : An error has occurred during local report processing. The definition of the report 'BankReport' is invalid.The Value expression for the text box 'Textbox14' has a scope parameter that is not valid for an aggregate function.The  scope parameter must be set to a string constant that is equal to either the name of a containing group, the name of containing data region, or the name of a dataset.

expression : =Count(Fields!methodName.Value,"ComplateOrder.ashx")

 

Teşekkürler,

İyi Günler

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29/06/2017 17:32

oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Merhaba

Expression da count yaptığını alan integer bir değer değil, ComplateOrder.ashx yazan yerde, dataset in adının olması gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/06/2017 17:36

Gamze ULAS
(@GamzeULAS)
Üye

Merhaba Yavuz Bey,

 

Çok teşekkür ederim hata düzeldi, ancak experssionlarda sürekli sıkıntı yaşıyorum.

Örnek olarak kısaca ; MSSQL' de yaptığımda SELECT brand + ' ' + model,COUNT(*) AS MarkaModel from Table dediğim de mesela gelen sonuç ;

BMW SERIES    14
KIA CERATO     11

marka modeline göre sayısını doğru alıyorum. Bunu SSRS' de yapmak istediğimde table oluşturdum ilk sütunuma datasetimin içinde grupladığım marka model fieldımı koydum ikinci sütunuma hangi markadan ne kadar olduğunu bulabilmem için expression oluşturdum. Ancak bütun markalara aynı sonucu veriyor, toplam sütun sayısını yani.

=Count(Fields!MarkaModel.Value, "GrupMarkaModel")

BMW SERIES    7
KIA CERATO     7

Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli, expressionlarla ilgili detaylı bir kaynak var mı ? Sizin makalelerinize baktım ama cevap bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

İyi Günler.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29/06/2017 21:06

oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Merhaba

Expresionlar bağlı olduğu gruba göre çalışır, satır ve kolon grubunuz ne ise ona göre sonuç döndürür, buna dkkat ederseniz, doğru sonuç alabilirsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/06/2017 14:52

Paylaş: