Forum

SQL Serverde kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Serverde kullanıcı yetkilendirme sorunu

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,261 Görüntüleme
(@AdemDigil)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selam, ben sql server de bir kullanıcıya bazı kısıtlamalar yapacaktım. kısıtlamaları yaptığımı düşünüp serveri yeniden başlattım. Ancak serveri açtığımda ne kısıtlı kullanıcı vardı nede sa kullanıcısı vardı. hicbirine erişemiyordum. Windows Authentication olarak açtığımda sonradan açtığım kullanıcıda veri tabanıda görünmüyordu. sa kullanıcısı ile de işlem yapamıyordum. ne yaptıysam düzeltemedim. hatta veritabanını yeniden oluşturup attach yapmak istediğimde plesk klasörünün alt klasörleri görünmediğinden yapamadım. sonra bi şekilde attach yaptım bu defa da veritabanını yanında Read Only yazıyor ve hiç bir işlem yapamıyordum. en son yeni bir server kurdum data dosyasından datayı yeni servere taşıdım oradan attach yaptım ama bu defada ilginçtir aldığım dosya bir ay önceki aldığım yedek görünüyor. bu sıkıntıyı nasıl halledebilirim yadım ederseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Gönderildi : 03/06/2017 14:34

(@AdemDigil)
Active Member
Konu başlatıcı

Selam;

Yavuz Bey öncelikle ilginiz için teşekkürler. Ben yeni bir server kurmuştum zaten ama express olarak. zaten datayı şuan onun üzerinden kullanıyorum. Ancak data 1 ay önce aldığım yedek olarak görünüyor. son bir aylık veri yok yada görünmüyor. şimdi sorun yaşadığım serverin data klasörüna tekrar baktım modifie tarihi 27 nisanı gösteriyor, oysa olay 27 mayısta oldu, datayıda o güne kadar aktif olarak kullanıyorduk. Acaba başka bir sorun olmuş olabilir mi.

Gönderildi : 05/06/2017 14:54

(@AdemDigil)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki bundan bir geri dönüş olabilir mi? Ne yapabilirim? Yoksa o veriler tamamen gitmiş midir?

Gönderildi : 05/06/2017 15:42

Paylaş: